üst banner(728x90)

2008 Sonbahar Aksesuarları

"İlkbahar, yaz", "yazbaşı, yazsonu" derken, sonbahar modası mağazlarda sergilenmeye başladı bile. Sonbaharın önemli akımlarından yavaş yavaş bahsetmeye başlayalım dedim. 2007-2008 Sonbahar/Kış aksesuarlarındaki akım nedir? Şöyle bir özetleyecek olursak, yeniliklerin cıvıl cıvıl renklerle temsil edlilmesi yanı sıra, aksesuarlar trendlerı eski kalın ve kaba hatlarla eskiye geriye dönüşte.

AYAKKABI ve BOTLAR

Podyumlarda 2007-2008 Sonbahar/Kış şovlarından ilk dikkatimi ayakkabı modelleri çekti. Yüksek, kalın, ve platfom ayakkabılar yüksek payda. Sanki yazı devam
ettirmek istercesine renkler canlı, keskin, ve parlak.

Bağcıklı Botlar

Tasarımcılar bu modelin yanı sıra boğazlı ve önden bağlanan botlar tasarlamışlar. Fakat yine kuralımız canlı renkler. Siyaha bağlı kalınmamış. Botlarda da mavi, kırmızı, bordo, mor, hakim.

ÇANTA


Chloe Büyük Çanta

Çantaya gelince genel kuralım, ıssız bir adada stilimden bir haftaya kadar ödün vermeyecek kadar eşyayı sığdırabilmeliyimdir. :P Tasarımcılar son bir kaç sezondur bütün kadınların yeterince büyük çanta aldığını düşündüklerinden ve artık davetiyelere bavulla gidelemeceğini de göz önünde bulundurarak bize birde narin, şık, ve rengarenk bir alternatif olan ufak el çantalarıtasarlamışlar. Hemen hemen bütün şovlarda modeller çantaları hep ellerinde taşıyorlardı. Şahsen Prada´nın ele geçen ufak çantalarına hayran oldum!


El'de Taşınan Ufak Çantalar


ÇORAPLAR

2008 kışı için tasarlanan yazdan kalma mini etekler ve elbiselerle donmayalım diye olsa gerek, opak külotlu çorapları hemen hemen her şovda görebiliyoruz. Siyah kesinlikle revaçta. Değişik tasarım ödülünü yine Prada´ya vereceğim. Bacaklarımız üşümesin ama sandaletleride giymeye devam edelim diye ayaksız çorap tasarlamış Muiccia.


Opak Çorap Modası

TAKI & TOKA

Galiba bu sezonun aksesuarlarının ortak noktası herşeyin kalın olması. Geri kalan bütün aksesuarlar hep kalın. Kalın tokalar, kalın kemerler, kalın bilezik ve kolyeler....Kolyelerde özellikleçiçek ve meyve sembolleri hakim.


Kalın Kolyeler Büyük Saç Tokaları


Kalın Bilezikler Kalın Kemerler

ELDİVEN

Bu sonbahar modasının bir parçası olan kısa kollu ceketleri, 3/4 eldivenler tamamlamış. Isınmak amacı ile değil, sadece bir aksesuar olarak, yine rengarenk.


Uzun Eldivenler

Tepkiler:

Yorum Gönder

Blogger