gogus catlaklari

Göğüs Çatlakları

Göğüs çatlakları genellikle bebek emziren bayan­larda görülmektedir. Bu çatlaklar hem anne sütünden hem de bebek tükürüğünden meydana gelmekte­dir. Dikkat edilmelidir, aksi takdirde mikrop kapma olasılığı yüksek olmakla birlikte doktora görünmekte fayda vardır.

Bunun için bazı öneriler:
a) İkişer tutam boyotu, sığırkuyruğu çiçeği ve yabangül çi­çeği bir kaba konularak üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra göğüsler bu su iîe yıkanır.
b) Birer tutam akpapatya yaprağı, karakafes otu ve akhuş ağacı yemişleri yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra pamuk veya bir parça bez yardımıy­la çatlak bölgelere sürülür.

Yorum Gönderme

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget