gözlerin kanlanmasi

Gözlerin Kanlanması

Gözlerin kanlanması, gözün damarların genişle­mesi ve gözdeki beyaz kısmının iltihaplı bir durum alması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. İlk olarak yapılması gereken bir doktora başvurulmalıdır. Bitkilerle ya­pılacak maskeler:
a) Birer tutam papatya, ebegümeci, mavi kantaron ve kır­mızı gül bir kaba konularak, üzerine yeteri kadar su ila­ve edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra gözlere yavaş yavaş sürmek suretiyle uygulanır.

b) iki diş sarımsak ve bir tatlı kaşığı toz şeker bir kabın içe­risinde iyice ezilir. Bir bez yardımı iie gözlere sürülür.
c) Birer çay bardağı nohut ve üzerlik tohumu tozu bir ka­bın içerisinde iyice ezilerek toz haline getirilir. Daha sonra yumurta akı ilave edilerek merhem kıvamına gel­diği zaman alna konur.

Yorum Gönderme

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget