sigil icin oneriler

Siğil İçin Öneriler

Derinin olması gerekenden daha fazla gelişmesi sonucu ortaya çıkan kabarcıklardır.Vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkar, bulaşıcıdır.
Siğiller kesinlikle kaşınmamalıdır ve patlatılmamalıdır. Si­ğil için öneriler:
a) Bir tutam sarmaşık bir kaba konulur. Üzerine yeterince sirke ilave edilip bir gece bekletilir ve daha sonra bir pa­muk yardımı ile siğil olan bölgeye sürülür. Salatalık so­yulup suyu çıkarılır, bir fincan limon suyu, bir çorba kasığı badem yağı ve bir adet çırpılmış yumurta aki ile ka­rıştırılır. Maske kıvamını alıncaya kadar patates unu ka­tılır. Bu maske siğillerin ve sivilcelerin yok edilmesini sağlar.
b) Bir tutam lahana bir kaba konulup yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra bir bez veya pa­muk yardımı ile gerekli bölgelere sürülür.

Yorum Gönderme

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget