ucuk tedavisi

Uçuk Tedavisi

Bünyenin zayıf düştüğü zamanlarda ortaya çıkar.Vücudun herhangi bir yerinde çıkabilir. En çok rastlanan bölge dudaktır.
a) Birer tutam meşe kabuğu ve ceviz yaprağı bir kaba ko­nulup üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Suyunu çekip merhem kıvamına gelince soğumaya bı­rakılır ve uçuğun oluştuğu bölgeye bir pamuk parçası yardımıyla sürülür.
b) Bir tutam dövülmüş ayrık kökü ile dilimlenmiş ayva su­da kaynatılarak süzülür. İki çorba kaşığı yoğurt kayma­ğı, yumurta beyazı ile birlikte çırpılarak ayva lapası ile karıştırılır. Bu karışım maske kıvamına gelinceye kadar yulaf unu ilave edilir. Bu maske uygulandıktan sonra kaldırılır ve gül suyu ile yıkanır.
c) Birer tutam gelincik, ebegümeci yaprağı, hatmi kökü, hodan, gül, kırlangıçotu ve lavanta bir kaba konularak
üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır. Soğu­duktan sonra dudaktaki uçuk hariç, vücudun diğer ta­raflarındaki uçuklar yıkanmak suretiyle uygulanır.

Yorum Gönderme

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget