aycicegi-ayciceginin-faydalari

AYÇİÇEĞİ
LATİNCE ADI:Helianthus annuus
DİĞER İSİMLERİ:Gündöndü,günebakan
ÖZELLİKLERİ:Tek yıllık bir yağ bitkisidir.Bitkisel yağ üretiminin %46'sı ayçiçeğinden karşılanır.Bu bitki ancak kara iklimi kuşağında ve ılıman iklimin yağışlı bölgelerinde yetiştirilir.Kuraklığa dayanır.Derin,rutubetli,organik maddelerce zengin topraklarda iyi yetişir,asit karakterli topraklar elverişsizdir.
ÖNERİLEN HASTALIKLAR:Hibrit olmayan ayçiçeğin yağı,damar sertliğini ,kurdeşenin sebep olduğu kaşıntılar giderir.Esansı verem tedavisinde kullanılır.Kolesterol miktarını düşürür,cinsel arzuları kamçılar,bedeni ve zihni yorgunluğu giderir,kalp,sinir hastalıkları ve iktidarsızlığı önler.

YAN ETKİLERİ:Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur.

KAYNAK
KOZMİK BİLİM IŞIĞINDA ŞİFALI BİTKİLER PROF. DR. AHMET&ELMAS MARANKİ

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget