üst banner(728x90)

Bikini vücudu hayal değil
Bu yaz tüm fazla kilolarınızdan arınabilirsiniz. Bunun için önce karar, sonra dört haftalık doğru diyet ve sıkılaşmak için biraz egzersiz yapmak yeter

YOĞUN iş ve hayat koşuşturmasından dolayı zaman azlığı ve teknolojinin gelişmesiyle işgücü tasarrufu yapan icatlar hep hayatımızı kolaylaştırmak içindir ama bunlar bizi daha az aktif bir hayat yaşamaya teşvik ederler. Fiziksel aktivite azlığının yanında günümüzde bireylerin besin tercihlerine bakıldığında çok miktarda ya da yanlış besinleri tüketme eğilimi olduğu görülüyor. Sonuç olarak, vücutlarımız olması gerekenden çok daha kötü durumda oluyor. Eğer siz de bundan şikayetçiyseniz ve tatilde bikininin içinde nasıl görüneceğinizden endişe ediyorsanız, odaklanmanız gereken üç ana kısım bulunuyor; kilo vermek, vücudunuzun sıkılaşmasını sağlamak ve vücudunuzu güzelleştirmek.

ÖNCE DETOKS DİYETİ

BİKİNİYİ gönül rahatlığıyla giyebileceğiniz bir vücuda sahip olmak için diyet programı, 4 hafta boyunca yediklerinize farklı açılardan bakmanız gerekiyor. İlk hafta detoks diyetiyle başlıyor. Bu diyet, vücudun bazı gıdaları almasına ara verdirerek zaten sistemde bulunanları işlemesine olanak sağlıyor. Vücudunuzu toksinlerden arındırmaya yardımcı oluyor. İkinci hafta kilo vermenin en iyi yolu olarak yeme alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirmenizi olanak veriyor. Bu bölümde tavsiyeler ve öğünler bulunuyor.

KASLARINIZI GÜÇLENDİRİN
SADECE diyet yapmak sizi şekle sokmadığı gibi, sıkı kaslara kavuşmanızı da sağlamıyor. Formda görünmek için yağ yakıcı bir aerobik egzersizi, kas yapmak ve şekle girmek için sıkılaştırıcı egzersizi sağlıklı düşük kalorili bir diyetle birleştirmeniz gerekiyor. Bir haftada ne kadar fazla egzersiz yapabilirseniz, vücudunuzun şekle girmesi o kadar hızlı olacak. Dört hafta sonunda, görüşünüzde de farklılık hissedeceksiniz.

EGZERSİZİ ARTIRIN
EGZERSİZ yağ yakmak için değil sağlık açısından faydalı. Kalbi, kasları ve iç organları güçlendiriyor.
İşte fiziksel aktivitelerin miktarını artırmanız için ipuçları...
Asansör yerine merdivenleri tercih edin,
Kısa mesafeleri yürüyün,
Arabanızı uzak bir yere park edin
İş yerinizde öğle yemeği aranızda, size uygun bir fiziksel aktivite yapın.
UZMAN DIYETISYEN SELAHATTIN DONMEZ
Tepkiler:

Yorum Gönder

Blogger