duzenli-kosu-metebolizmayi-destekliyor

Düzenli koşu metabolizmayı destekliyor
Antrenman yapmak metabolizmayı destekliyor ve kan şekeri seviyesini kontrol altında tutmaya yardımcı oluyor.
BioMed Central Endocrine Disorders dergisinde yayınlanan çalışmada, Heriot-Watt Üniversitesi'nde görevli biyolog Profesör James Timmons ve grubu, her hafta sadece 7 dakikalık antrenmanın 16 kişilik bir grubun şeker seviyelerini kontrol altında tutmalarına yardımcı olduğunu gösterdiler.

Katılımcılar, haftada 2 gün boyunca günde 4 kez egzersiz bisikleti kullandılar. İki hafta sonra, genç erkeklerin vücutlarının kan dolaşımındaki glukozu temizlemek amacıyla insülini yüzde 23 daha etkili kullandığı bulundu. Timmons, "Ani hamleler ya da bisiklet üzerinde egzersiz boyunca kaslarını gerginleştirirsen gerçekten insülinin kan dolaşımından glukozu temizleme yeteneğini artırabilirsin" dedi.

2. tip şeker hastalığı dünya çapında tahminen 246 milyon yetişkini etkiliyor ve küresel ölümlerin yüzde 6'sı bu hastalıktan kaynaklanıyor.

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget