genclik-yagini-denedinizmi

Gençlik yağını denediniz mi?

Sağlığa yönelik faydaları yanı sıra, güzellik sektöründe de ısırgandan yararlanılıyor.
Isırgan mucizesi
Genç kalmakta iddialı olanlar, şifalı bitki listelerinden uzak kalmıyor. Isırgan, bu liste içinde yer alan bitkilerden biri.. Sağlığa yönelik faydaları yanı sıra, güzellik sektöründe de ısırgandan yararlanılıyor.

Nükhet Duru'nun da tercihi
Örneğin, ünlü sanatçı Nükhet Duru'nun mutfağından eksik etmediği bitkiler arasında yer alıyor. Bu otun az bilinen yanı, gençleştirici özelliği. "Isırgan tohumu yağı"nın, bu cilt problemleri için üretilmiş bir çok ürünün içeriğinde yer alması dikkat çekiyor.

Şifalı bitkilerle uğraşan Doğal Ürün Uzmanı Volkan Kurt, (www.herbalium.net) "Isırgan, eski toplumlarda bilinen bir bitki. Örneğin Vikingler bile onu kullanırlarmış. Bir de son günlerde, ısırgan otu tohumu yağı, 'gençleştiren ürünler' listelerinde yer alıyor" diyor.
Cilt için çok yararlı

Cilt için çok yararlı AHA maddesini içerdiği için, adından böyle söz edildiğini söylüyor.. Aynı zamanda yurtdışında bazı şifa merkezleri onu "gençlik yağı" diye adlandırıyorlar. Zaten bir çok şifalı ürün dükkanlarında da bu isimle satılıyor. Isırgan tohumu yağı, bazı ünlü kadırlar tarafından da kullanılıyor. Bu konuda kadınlara öneride bulunan uzman, "Genç ve güzel bir cilt için, içinde ısırgan tohumu yağı bulunan kremleri kullanmak önemli" diyor.

Öte yandan, bir tatlı kaşığı ısırgan tohumunu balla karıştırıp her gün yemek sağlıklı bir yaşam için anlam taşıyor. "Ancak bir günde alınacak ısırgan tohumu miktarı 8-10 gramı geçmemeli^ diyor uzman. Kendisinin telefonla da hizmet verdiğini, bir çok kadının merkeze gençlik, güzellik ve zayıflık konularında danıştığını anlatıyor.. Bu konuda 0 216 456 64 94 nolu telefonda ücretsiz bilgi vediklerini belirtiyor.

'Kök hücrelerini onarıcı özelliğe sahip'

Kök hücrelerini onarıcı özelliğinin de mevcut olduğu söylenen ısırgan otu tohumu yağının içeriğinde demir, histanim, seratonin, formik asit, asetilkolin, potasyum, A ve C vitaminleri bulunuyor.

Kurt, "Avrupa'da bir çok şifalı bitki merkezlerinde yaptığımız araştırmalar bize yl gösteriyor. Biz de bu araştırmalar ışığında bu tip ürünler üzerinde çalışıyoruz. Sorunlu ve kırışıklık problemi olan ciltler için üretilen bir çok ürün içinde şifalı bitki yağları var. Hepsinin de kırışıklıkları önlemede, cilt sorunlarını gidermede farklı etkileri mevcut..

'Gençlik yağı"' (Jugendöl) olarak da adlandırılan ısırganotu tohumu yağına, Herbalium'da cilt güzelleştirici şifalı yağlar karışımı içinde özellikle yer veriyoruz.
Avrupa'da da "gençlik yağı" ismi ile satılıyor.
"Isırgan tohumu yağının içinde, dokusal dayanıklılığın korunması (yaşlanmanın geciktirilmesi), yeniden oluşumun güçlendirilmesi gibi doğrudan bağışıklık sistemini ve direnci destekleyen maddeler yer aldığ tespit edildi" diye konuşan Doğal Ürün Uzmanı, "güzellik ve gençliğin sırrı doğada" görüşünü savunuyor.

www.herbalium.net

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget