strese-karsi-egzersiz

Strese karşı egzersiz
Zihinsel ve bedensel hastalıklara zemin hazırlayan stresle baş etmenin pek çok yolu var. Uzmanlar, bu süreçte düzenlik egzersiz, meditasyon ve diyet yapmayı öneriyor.
STRES çağın vebası. Çünkü bu soruna karşı önlem alınmazsa, pek çok hastalığın oluşmasına uygun zemin oluşuyor. Hastalıklar arasında kalp, kanser, hipertansiyon gibi ölümcül olanlar var. Mide ülseri, cilt bozuklukları da stresin etkilediği sorunlardan. Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Ahmet Çelikkol, ‘’Strese karşı canlının durumu, düşmanla karşılaşan ordu gibidir. Savaşı kazanamaz ya da kaçamazsa bu hastalık demektir’’ diyor.

HAYATA POZİTİF BAKIN
Pekİ stresle savaşmak için nasıl bir yol izlenmeli? Prof. Dr. Çelikkol, stres konusunda herkesin başvurabileceği, birden fazla koruyucu ve tedavi edici tekniklerin olduğunu açıklıyor. Çelikkol bu yöntemleri şöyle sıralıyor: ‘Hayata karşı olumlu bir tutum benimseyin. Her şeyi kontrol edemeyebileceğinizi kabul edin. Gevşeme tekniklerini öğrenin ve uygulayın, düzenli olarak egzersiz yapın. Sağlıklı ve dengeli beslenin, yeterince uyuyun. Sosyal bir çevre edinin.’’ İZMİR - A.A

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget