ülser-ve-gastrite-yan-etkisiz-bitkisel-cozum

Ülser ve Gastrite Yan Etkisiz Doğal Çözüm
Ülser ve gastrite karşı kullanılan ve impotens(iktidarsızlık) başta olmak üzere ciddi yan etkileri olan tedavilerin aksine, Glycyrrhiza glabra-Meyan Kökü, Altheae officinalis-Hatmi ve Hypericum perforatum-St. John’s Wort üçlüsü, ülser ve gastrite karşı kullanılan bilinen herhangi bir yan etkisi olmayan doğal bir kombinasyondur.

Ülser ve gastrit her geçen gün artan ve yaygınlaşan bir hastalık halini almıştır. Eğer özellikle ülser tedavi edilmezse ileride mide kanaması ya da mide delinmesi gibi daha ciddi sorunlara dönüşebilir.

Günümüzde yaşam koşulları ve beslenme alışkanlıkları en çok başta mide olmak üzere sindirim sistemi organlarımıza zarar vermektedir. Özellikle stres ve yoğun iş temposu en ciddi ve rahatsızlık veren mide hastalıklarından biri olan ülserin sebebi durumundadır. Ülser, midenin ya da onikiparmak bağırsağının (duodenum) “mukoza” diye adlandırılan içini kaplayan örtünün zarar görmesi sonucu yara oluşmasıdır. Hastalığın başında mide ekşimesi ve ağırlık hissi vardır. Hastanın ağzına sık sık ekşi su gelir. Karnın üst kısmına bastırılınca, acıma hissedilir. Bu sorunlar tedavi edilmezse yemeklerden sonra sırta doğru yayılan şiddetli mide ağrılarıyla ülser kendini göstermeye devam eder. Gastrit ise midenin iç yüzeyindeki zarın iltihaplanması sonucu ortaya çıkan diğer bir hastalıktır. Mide ağrısı, bulantı, kusma, iştahsızlık, dilde beyaz pas, aniden çıkan ateş, baş dönmesi ve yorgunluk gibi belirtileri vardır.

Araştırmalar Meyan Kökü, Hatmi ve St. John’s Wort ekstresi içeren kombinasyonun ülsere karşı etkili olduğunu göstermiştir. Marmara Üniversitesi Farmakognozi Anabilim Dalının Yayınlarında da belirtildiği gibi bu maddelerin ülser ve gastrit mücadelesinde etkili olduğu belirtilmiştir.
The Encyclopedia of Natural Medicine yazarlarından Dr.Michael Murray’a göre meyan kökü, ülser ilaçlarından çok daha farklı bazı etkilere sahip. Yapılan bazı çalışmalarda, içeriğindeki glisirutenik asid (GLA) ve karbenoksolen sodyum (CS) maddeleri, ülser ve gastrite karşı etkili olabileceğini göstermiştir. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi ve Klinik Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramazan Yiğitoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, meyan kökünde, ‘saponin, glisirizin, flamorait, kumarin, izoflavan’ gibi günümüz tıbbında ilaç olarak kullanılan bir çok yararlı madde bulunduğunu belirtiyor. Meyan kökü flavon türevleri, glisirizik asit gibi etken maddeleriyle ülser ve gastrite karşı yararlı olacağı Komisyon E çalışmalarında da belirtilmiştir.

Althea Officinalis-Hatmi ise içerdiği etken madde müsilaj ile ülserli bölgedeki yarayı iyileştirici, yumuşatıcı ve koruyucu bir etkiye sahiptir. Meyan kökü ve hatmiye ek olarak kullanılacak Hypericum perforatum -St. John’s Wort ekstresi, ülsere neden olan stres ve tedirginlik gibi semptomları gidererek metabolizmayı rahatlatır. St. John’s Wortun bu etkinliği içeriğinde bulunan hiperisin maddesinden kaynaklanmaktadır.

Bu bağlamda dünyada her geçen gün yaygınlaşan ülser ve gastrite çare yine doğadan gelmektedir. Araştırmalar Glycyrrhiza glabra, Altheae officinalis ve Hypericum perforatum ekstresi içeren kombinasyonun, ülser ve gastrite karşı etkili olduğunu göstermiştir.

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget