üst banner(728x90)

Doğal takviyeyle cilt genç kalır
PROF. DR. MEHMET ÖZ

Cildinizi genç tutmak için gözünüzü besinlere çevirin. Nar cilde ışıltı verir, domates güneş yanığını engeller..
Pahalı kremler kullanmak yerine doğal yollarla cildinizi genç tutabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız! Birçok besin, içeriklerindeki faydalı maddeler sayesinde genç görünmenize ve kalmanıza yardımcı olur. Hem içinizi hem dışınızı güzelleştirmek için pek çok yol olsa da; şimdilik bu beş besin, kolay ve akıllı bir başlangıç yapmanıza yardımcı olacaktır.
1. Baklagiller, avokado, soya fasulyesi, fındık- fıstık ve yumurta sarısı: Bu besinler biyotin içerir. Biyotin eksikliği ise; cildin kurumasına, saçların ve tırnakların kırılmasına neden olur.

2. Somon: Bu balığa rengini veren madde, cildinize elastikiyet de kazandırır. Ayrıca somon, cildinizin ve saçınızın daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlayan tam bir iyi yağ (DHA-Omega 3) deposudur.
3. Yeşil çay: İçerdiği polifenoller, insanı güneşin zararlarından korur ve vücudu dış etkenlerinden koruyan en önemli bariyer olan epidermisleri güçlendirir.

4. Nar: Epidermisleri güçlendirir. Daha çok kolajen ve cilde ışıltı veren elastinlerin üretilmesini sağlar. Ayrıca, yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlayan antioksidanlar içerir.

5. Domates: İçeriğindeki besinler güneş yanığı olmanızı önler. (Yine de güneşe çıkarken 50 koruma faktörlü güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin) Bunun nedeni içindeki likopen olabilir ama yine de aktif içeriği henüz tam olarak bilmiyoruz. Yani, "Domates yerine likopein takviyesi kullansam olur mu?" diye sorarsanız, cevabımız, "Doğal olanı tercih edin" olur.
Tepkiler:

Yorum Gönder

Blogger