şişmanlik tarih mi oluyor

Şişmanlık tarih mi oluyor?
'İstediğin kadar ye' dönemi başlıyor, şişmanlık birkaç yıla kadar tarih olacak...
CNN TÜRK

Bağırsaklarda bulunan bir enzim sayesinde artık obezite sorun olmaktan çıkacak. Enzim, vücuttaki yağların enerjiye dönüşerek atılmasına karar veriyor.
Ye ye şişmanlama... Milyonlarca obezin bulunduğu dünyamızda, insanlık tarihinin bulunsa en büyük buluşlarından biri olur dendiği icat neredeyse gerçek oldu.

ABD'nin California Üniversitesi bilim adamları insan ve fare bağırsakları üzerinde yaptıkları araştırmada MGAT2 adlı bir enzime rastladı.

Bilim adamlarının buldukları enzimin, vücuttaki yağların enerjiye dönüşerek atılmasına karar verdiğini belirtti.

Uluslarası bilimsel kongrede bu buluşla ilgili konuşmaları dinleyen ve obezite konusunda ülkemizdeki en eski araştırmacılardan Prof. Dr. Ziya Mocan, "Bu gelişme ümit vadediyor, 1-2 yıl içerisinde hastalarımızda uygulamaya başlarız" dedi.

Mocan, "Ümit vadediyor. Bu konuda mutlaka başarılı olunacağından eminiz. Biz de tedavide gönül rahatlığıyla kullanabileceğiz" diye konuştu.

Mocan ayrıca, "En son bu iş bağırsakta düğümlenmekte, şeker hastalığını araştırırken şeker hastalarını etkileyen enzim ve hormonların bağırsaklardan salgılandığı görülmüştür. Yeni keşif de bununun devamıdı. Şu an bu enzim tedavisi deney aşamasındadır ve yakında da kullanıma girecektir. Bağırsaklar ilk başlangıç noktalarıdır yağ emiliminde burayı etkileyecek vücutta yağların depolanmadan önce yakılmasında çok faydalı olacak" dedi.

Fare üzerinde yapılan deneylerde, bağırsakdaki enzim üzerinde etkili olan hapı alan farelerin dört hafta içinde daha çok kalori yakmaya başladığı görüldü.

Ancak hapın piyasaya çıkmasına kadar yine şişmanlığa en iyi çare az yemek ve spor yapmak olacak

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget