tansiyon nasıl düşer


Pozitif düşünün tansiyonu düşürün
PROF. DR. MEHMET ÖZ
Kendini mutlu ve umutlu hisseden, başkalarına yardım eden orta yaştaki insanlar; kötümser olanlara göre daha düşük tansiyona sahip oluyor..
Durmayın! Hemen şimdi başkalarına yardım etme ruhunu hayatınıza taşıyın. Çünkü kan basıncınız ve geri kalan sağlığınız buna bağlı olabilir.


İYİ DUYGU ÖNEMLİ
Araştırmalar, kendini mutlu ve umutlu hisseden, kendine değer veren ve hayattan zevk alan orta yaştaki insanların (bu arada tüm bu duygular başkalarına yardım etmekten kaynaklanıyor olabilir) kötümser insanlara göre daha düşük tansiyona sahip olduğunu gösteriyor. Peki neden? Çünkü iyi duygular, stresin etkilerini azaltmaya ve yüksek tansiyon ile diğer birçok kötülüğü önlemeye yardımcı olabilir. Bardağın yarısını dolu gören bir bakış açısıyla doğmadıysanız bile, kendiniz için bir tane yaratabilirsiniz. İşiniz, banka hesabınız ve moraliniz fazlasıyla kötü olsa bile... Başkalarına yardım etmek sadece bir yöntem... Ayrıca bunları da deneyebilirsiniz:

* 'Teşekkür ederim' deyin: Haftada bir kez hayatınıza küçük ya da büyük bir etkisi olan bir kişiyi düşünün. Ve ona bir teşekkür notu yazın. Bu insanın kendini hayata bağlı ve sağlıklı hissetmesini sağlar. Bir araştırma; günde 15 dakika şükran duygusu hissetmenin, vücuttaki stres hormonlarını düşürdüğünü gösteriyor.

* Ritüel yaratın: İbadetin ya da müziğin, ruhu bu kadar yükseltmesinin sebeplerinden biri de haftalık ritüellerin aidiyet hissi uyandırmasıdır. İlginç bir şekilde kendimizi ne kadar çok ilintili hissedersek cömertliğimiz ve şefkatimiz de o kadar artar. Ritüellerin etkili olması için dini olması şart değildir. Doğa yürüyüşleri, mahalledeki komşu grupları ya da aile yemekleri de modunuzu yükseltir.

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget