üst banner(728x90)

Bu gün sizlerle paylaşacağım bilgi internette bulabileceğiniz türden değil. Bir çok insanın Saç dökülmesi proplemi yaşadığı ülkemizde bu propleme çözüm bulmuş bazı dede ve ninlerimiz bulunmakta. Lakin çağın teknolojisine ayak uyduramadıklarından bu bilgiler saklı veya yöresel kalmaktadır.
Bu gün burada paylaşacağımız bilgi bilakis gözümle gördüğüm bir mucizenin tarifidir. Ne saç dökülmesinin olası nedenlerini sayarak nede saç köklerini beslediğini düşündüğümüz bitkisel yağları anlatarak vaktinizi almayacağım. İşte saç dökülmesine kalıcı son ve dökülen Açılan bölgelerin tekrar eski haline gelmesi için mucize formül

Bundan yaklaşık bir kaç önceleri bir hanımefendi ile tanışmıştık orta yaşın üzerinde ki bu hanım yıllarca saç dökülmesi problemleri ile uğraştığını ve saçlarının orta kısmının açıldığını anlatmıştı. Netekim gördüğümüz manzarada aynen anlattığı şekli ileydi ve geçen gün tekrar mağzamıza geldiğinde saçlarının tamamen tekrar çıktığını gördük. Biz hayretler içerisinde nasıl çıktığını merak ederken kendisi bir teyzemizin ismini verdi bize.
Ertesi gün formülü öğrenmek için teyzemizin kapısını çaldığımızda Teyze bize formülü kendisine babaannesinin anlattığını ve köylerinde ker genç kızın bu formülü kullandığını ve kimsede saç proplemi olmadığından bahsetti.

Yaklaşık 300 yıllık bir geçmişe ve denenmişliğe sahip olduğunu düşündüğümüz bilakis saç çıkarttığını tecrübe ettiğimiz formülümüzü uyguladıktan sonra lütfen bizede dua edin.  Bir çok aktarın saklayabileceği kendi ürün üretebileceği bir bilgiyi açık yüreklilikle tüm Türkiyemizle paylaşıyorum
Temsili resim 

İşte Mührü Süleyman Saç losyonu tarifi
400 gr kına (kaliteli olması tercih edilir)
bir kase yoğurt
iki yumurta sarısı
100 gr öğütülmüş mührü süleyman otu
50 gr saf hint yağı
50 gr saf zeytin yağı
50 gr menekşe yağı
50 gr  magnezyum yağı(bunu biz ilave ettik) zira saç foliküli için çinko ve magnezyum çok değerli iki element
50 gr çörek otu yağı
Kınayı bir kaseye boşaltarak üzerine sırası ile yoğurtu ve yumurtanın sarısını koyup yoğurmaya başlıyoruz
üzerine 50 gr saf zeytin yağını ilave edip su katmadan kınamızı yoğuruyoruz. Mührü süleyman otu ile hint ve menekşe yağlarını ve diğer yağları başka bir kasede otlar iyice yağı emene kadar karıştıroyoruz ve bu karışımı kınanın içerisine boşaltıp mümkün olduğu kadar hamur kıvamına gelene kadar yoğurmaya devam ediyoruz.

Yumuşak bir hamur kıvamındaki losyonumuzu saçlarımıza kına yakar gibi sürüyoruz.ve köklerine iyice ulaşmasını sağlıyoruz. İki gün saçlarımızda bekletip sıcak su ile duruluyoruz. Teyzemiz özellikle sürenin iki gün olmasını söyledi.

Bu işlemi Haftada bir defa üç hafta boyunca yapıyoruz
İşlemimiz sonlandıktan sonra Saçlarımıza 30 dk lık bal ve zeytinyağı maskesi yapmayı ihmal etmiyoruz
Sevgiyle kalın
Hr. Adnan Yıldırım...
bu yazıya yorumun

Yorum Gönder

Blogger