herpes simpleks virüsü ve doğal tedavisi

Herpes görünümü
Herpes Simpleks Virüsü HSV dünya çapında çok yaygın bir viral enfeksiyondur. HSV-1 uçuk kabarcık dil çevresi kabarmaları gibi bir çok şekilde ağız içinde görülmekte HSV-2 genital bölgede görlmaktedir.
HSV-1 genellikle ortak kullanım eşylardan su bardağı kaşık çatal traş bıçağı vb bulaşmaktadır bazen çiftler arası öpüşme bu hastalığı eşimizede bulaştırmak manasına gelir. HSV-2 cinsel temas yolu ile yayılır. Belli bir dönem hiç bir belirti göstermeyebilir hastalığı tetikleyen etkenler güneş sıcaklık artışı adet düzensizliği duygusal stres bağıklık sisteminin zayıflaması vs.
Bu güne kadar herhangi bir antibiyotik tedavisinin bu hastalığı kesin olarak geçirdiği kanıtlanamamıştır virüs sinir hücrelerinde kış uykusu gibi bir uykuya yatmakta ve belli bir süre sonra tekrar edebilmektedir.

Belirti ve Semptomlar 

HSV-1

 • Ağız dudak veya kenar çevresinde sıvı ile dolu küçük, ağrılı kabarcıklar 
 • Kabarcıklar görünmeden birkaç gün önce, ağız ya da burun çevresinde karıncalanma veya yanma 
 • Ateş Boğaz ağrısı 
 • Boyun şişmiş lenf düğümleri 

HSV-2 

 • Genital, kalça ve uyluk karıncalanma hissi 
 • Genital veya iç uyluk küçük kırmızı kabarcıklar ya da açık yaralar, kadınlarda, genellikle vajina içinde meydana gelir.
 • Ağrılı ya da olabilir Kadınlarda, vajinal akıntı
 •  Ateş, kas ağrıları 
 • Baş ağrısı 
 • Ağrılı idrara çıkma 
 • Kasık lenf bezlerinde şişme

Önleyici bakım

Eğer eşinizde HSV-1 var ise iyileşene kadar öpüşmekten kaçının
kişisel eşyaları paylaşmayın
Elleriniz sık sık yıkayın
Güneş kremi kullanın
Stresi azaltın

HSV-2
Siz yada eşinizde herpes salgını veya aktifenfeksiyon var ise iyileşene kadar seksten kaçının.
Yaralara dokunmaktan kaçının ve kesinlikle kaşımayın
koruyucu olarak prezarvatif kullanın
cildi tahriş etmeyin cinsel ilişki sırasında su bazlı bir kayganlaştıcı kullanın

Kullanılması gereken bitkisel takviyeler
Hsv için yaptığımız yoğun çalışmalar bizi bir noktaya getirdi. üçü dışardan sabun krem ve losyon şeklinde olan uygulamanın içerden yani oral olarak alınan kan yolu ile tedavisine olanak sağlayan 4 adet ürün bulunmakta.

Dışardan uyguladığımız ürünler kısaca şu şekilde 

Salyangoz salgısından ürettiğimiz bir adet temizleme sabunu eğer ağız içerisinde değil sorun genital bölgede veya dudak çevresinde ise programımıza dahil ediyoruz.

16 farklı bitkinin 2 ay elma sirkesinde bekletilmiş solisyonu: Bu karışım biraz aile mirası diyebilirim temel olarak isveç iksirini andırıyor lakin bitkilerin bir çoğu farklı. Tam bir mantar ve virüs oldürücü olan bu karışım ağız gargarası olarak kullanıldığı gibi cilt üzerinede pamuk yardımı ile sürülüyor. 90 gün boyunca herpes tamamen yok olana kadar devam eden bir süreç eşliğinde günlük iki defa uygulama yapılması gerekiyor.

virüs öldüren macun: Aslında aşağıdada yazdık propolisin belli bir oranda etkisi var sıvı propolis tüketilmeli bunun haricinde yaptığımız macunun içeriği arı ürünleri karışımı olup bağışıklık sistemimizi bu virüsle baş edebilir bir noktaya taşıyor kendi arılarımızdan aldığımız ham propolis ve çok değerli bir arı ürünü olan arı sütünü arı ekmeği ve polen ile birlikte yayla balına karıştırarak hazırladığımız bu tarif aynı zamanda bağırsak problemleri ve mide yarası ve heliko bakteri içinde çok olumlu sonuçlar aldığımız bir karışım. Dozajlama yaş kilo indeksine göre değiştiği için herkesin dozajı farklı

Karaciğer ve kolon temizliği: set halinde hazırladığımız bu çay kan karaciğer ve bağırsak detoksu ihtiyacımızı karşılıyor tüm cilt hastalıkları vürüs tedavisi ve mantar tedavisinde bu iki organa detoks yapmak oldukça sağlıklı ve değerli. hasta olmasak dahi yılda bir defa genel sağlık için yapılması gereken bir şey.

Lizin: günde 3 gr kullanılmalıdır yapılan klinik araştırmalarda lizinin uçuğu yenileyen salgınları azalttığı tesbit edilmiştir.Bizim için en iyi lizin kaynağı evelden annelerimizin yaptığı  biberli tavuk çorbalarıdır günlük bir iki kase içmelisiniz.

Propolis: aslında anlatmaya en az gerek duyduğumuz takviyedir. bu güne kadar hakında bir çok bilimsel araştırma ve klinik çalışması yapılmıştır. Bu araştırmalar HSV-1 ve HSV-2 nin ana ilacının propolis olduğunu göstermiştir 

Çinko: Eksikliğinde hastalıklara daha kolay yakalanılır ve daha zor iyileşme olur. HSV-1 ve HV-2 için çinko oksit krem kullanabilirsiniz ve çinko takviyesi oral yoldan alabilirisiniz

Kullanılması tavsiye edilen otlar:
oğul otu, raven çini, sibirya ginsenginden yapılan bi çay iyileşme sürecini hızlandırır...
topikal olarak uygulayacağımız merhemde ise oğul otu yağı çuha çiçeği yağı ve  altınotu yağlarını kullanabiliriz. bu yağların uçuçu olması gerekmektedir. eğer krem yapma şansımız yok ise üçünü karıştırıp kullanabiliriz.

Tüm bunların ışığında size tavsiyem bu hastalıkla mücadele etmek için mantıklı olan veya kendi mandığınızın kabul ettiği hangi yöntem ise onu deneyin. Size vereceğimiz bilgiler bunlar ile sınırlı Bizim programımız minimum 90 gün ortalama ise 180 gün civarı ve her 90 gün için maliyetler 800 tl ile 1150 tl aralığında sipariş veya sorularınız için web sayfamızın sağ alt köşesindeki whatsapp ikonunu tıklayarak bize doğrudan mesaj atabilirsinizYorum Gönderme

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget