adet dönemi meme göğüs ağrısı mastalji

Hayıt tohumunun mastalji ye adet dönemi meme ağrısına faydaları
Meme ağrısı mastalji genellikle adet döneminde sıklıkla ortaya çıkan bir ağrı türüdür. Bu rahatsızlık Adet başlamadan hafif derece de başlar ve bazen adet dönemi boyu bazense ilk 3 günü kapsayacak şekilde devam eder. Bu rahatsızlığa yönelik Hayıt tohumunun faydalarını içeren; Dünya Sağlık örgütü monografilerinin yaptığı ve yapılmış deneylerden topladığı veriler aşağıdaki gibidir.
Bu şikayetten muzdarip 108 kadın ile yapılan çalışmalarda: günde ç defa 2 g toplam 6 gr bitki yada 30 damla günde iki defa bitki sıvı extresi tükettirildi. Hafta boyunca prolaktin seviyeleri ölçüldü. ilk Adet döneminde kısmi olarak ağrıda azalmalar gözlensede 3. adet döneminde ağrılarından tamamen kurtulan hastalar gözlendi. diğerlerinde ise ağrının şiddeti büyük oranda azaldı.

Bu konu ile alakalı kayıtlara geçmiş 1700 ün üzerinde açık çalışma mevcuttur.eldeki verilerin ışığında kesin olarak söyleyebilirizki hayıt tohumu adet döneminde meme ağrısını hafifletebilmektedir.
Ve herhangi bir yan etkisi yoktur

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget