üst banner(728x90)

SEBOREİK DERMATİT TEDAVİSİ DOĞAL YOLLARLA NASIL YAPILIR

Saç köklerimiz bazen kaşınır çoğu zaman yağlanma meydana gelebilir ama saçlarımızda ufak yaralar pullanmalar devamlı kaşıntı ve kepeklenme varsa endişe etmeye başlamalıyız... Her ne kadar bulaşıcı olmadığı düşünülsede tam olarak egzama formu olmayan bu rahatsızlık hasta kişilerin şapkaları tarakları kullanılarak bulaşabilir. özellikle erkeklerin büyük bir kısmında mevcut.. Son yıllarda bu konuda çok fazla insan ketoral vb şampuanlar kullanmalarına rağmen sonuç alamayıp bize başvurmuşlardır.


Malesef  bu rahatsızlığa sahip olanlar yeterince bilgilendirilmemekte ve yoğun miktarda saç kayıpları yaşamaktadırlar. Ve nerede ise onlarca ürün kullandıktan sonra Aktarlara uğrayıp dertlerini anlatıyorlar Aktarlarımızın elinde ise klasik şampuan üreticilerinden farklı olmayan şampuan türleri ile derde deva aranmaktadır.

İlk önce saç foliküllerini rehin almış bu hastalığı biraz olsun tanıyalım.

Normal dermatidden farklı olarak seboreik dermatidde deri değil saç folikülleri bakteriler tarafından kuşatılmaktadır.Sitresle hastalığın belirtileri artmakta ve saç köklerimizi günden güne güçsüzleştirerek kalıcı dökülmelere sebebiyet vermektedir. Hidrokortizon kremleri antibiyotikler ilaçlı şampuanlar antihistaminiklerle iyileştirilmeye çalışılan rahatsızlık dahada dirençlenmiş ve zor iyileştirilebilir bir pozisyona devşirilmekte ve kalıcı hale getirilmektedir.

Devamlı tekerrür eden bu rahatsızlık insanlarda belli bir dönemden sonra bıkkınlık oluşturmakta veya sadece kepek proplemi zannedilip üstüne düşülmemektedir. Bu rahatsızlığın her aşamasını görmüş biri olarak uzun süre sürüncemede bırakılmaması gerektiğini özellikle hatırlatmak isterim.

 1. İlk belirti kızarıklık ve kaşıntı hissidir.Kızarıklığa kepeklenme de eşlik eder,kafada bezdirecek düzeyde kepeklenme olur.Vakaların bir kısmında ciltte rahatsız edecek düzeyde nemlenme ve yağlanma olur.
 2. Sebebi net olarak belirlenememiş olsa da vakaların % 70 kadarında bir tür mantar tespit edilmesi hastalığın mantar kaynaklı olduğunu yada mantarla hastalığın alevlendiğini düşündürmektedir. Saçlı deri altı, göz kapakları, kaşlar ve çevresi,burun kenarları,göbek çukuru,göğüs altları,sırt bölgesinde tutulumu oldukça sıktır.
 3. Belirtiler bulunduğu yere göre farklılıklar gösterir;
 4. Saçlı deride aşırı kepek olur ki bu kepek sanki deirnin pul pul kalkması gibidir.
 5. Gerek saç gerekse diğer bölgelerde deri nemlidir
 6. Kızarıklık her vakada rastlanır
 7. Yağlı bölgeleri tuttuğu için gün içinde aşırı yağlanma görülür
 8. Kaşıntı belirgindir
 9. Gerek tahriş ve gerekse hastalığın kendinden kaynaklanan bir şekilde küçük akneler oluşabilir
 10. Nemlilik çok belirgin olduğunda sarı akıntı benzeri birikinti olur.
 11. Bu bulgular alevlenme dönemlerinde şikayetler artar tedaviyele geriler ve bu şekilde dönemler halinde devam eder.
 Bu saç problemini alevlendirecek bazı şeyler şunlardır
Domates kabuğu, salçalı bulgur pilavı, salçalı makarna
karabiber, kimyon, yenibahar, acI biberin içindeki çekirdek
sinir stres, 
saçların aşırı yağlanması
içerisinde SLS Paraben TUZ içeren şapuanlar
fön makinesi ile saç derisini gereğinden fazla kurutmak 
Saç köklerinde ufak pulcukları kaşımak kanatmak 
cips kızartma vs fazla tüketmek HAYVANSAL GIDALARI FAZLA TÜKETMEK

Doktorunuzun size verdiği tedavi programını dikkatlice takip edebilirsiniz. Bizim size önereceğimiz program toplamda 60 yılı geçkin aile mirası. Ana maddelerimiz 3 farklı bitki. Bu bitkiler 40 gün boyunca alkolde bekletilerek özel bir antibakteriyal losyon elde edilmektedir. Sadece bu rahatsızlık için meşe odunu külü ve saf defne yağından hatayda yaptırdığımız bir sabun. (Biz çocukken babaanem bizi kül suyu ile yıkıyordu ve eskilerde saç proplemi hiç yok)

size bu işten tamamen nasıl kurtulacağınızı burada ayrıntılı bir şekilde anlatacağım...
İlk olarak Cilt problemlerine sahip olan insanların tamamına önerdiğimiz tasavvuf ehli insanlarında riyazet olarak adlandırdığı 40 günlük bir beslenme programından bahsetmemiz gerekiyor...

Bu detoks tamamen kanın temizlenmesi ve karaciğerin vazifesini kusursuz yapması için vücuda büyük bir fırsat sunuyor. Modern tıp hekimlerinin büyük oranda atladığı nokta galiba karaciğer dediğimiz vücut ile ruhu maddesel birleştiren organımız. Hala tam çalışma keyfyeti bilinmemekte ama hayat sıvımızı kontrol eden büyük bir labaratuvar olduğu kabul edilmiş Yüce yaratıcımızın bize bahşettiği büyük mucize.

Cilt hastalıkları satece dermotolojik bir olgu olarak incelendiğinde tedavi edilme olanağı çok düşüktür. Unutmayalım hala bir çok cilt hastalığının sebebi bilinmiyor. Bu hususda doğunun tıp alimleri ve tasavvufi yaklaşıma sahip halk hekimleri ilk önce riyazeti öneriyor..
Riyazet nedir: riyazet tasavvufi olarak 40 gün boyunca hayvansal bütün gıdalardan uzak durup az uyuyup az konuşup Allaha dua dua yalvarmaktır. 40 gün riyazete girenin kanı tüm zararlı maddelerden temizlenir. 

Herhangi bir dermotolojik rahatsızlıkta ilk bavurulacak yöntemdir karaciğer ve kan temizliği. insan ortalama 5 yaş gençleşir riyazet ile. 40 gün hayvansal tüm gıdalarda uzak durarak uygulayacağımız beslenme programı bilimsel olarak vücudumuzdaki tüm hücrelerin tekrar inşaası demektir. 
Bu süreçte yararlanılacak bitkiler
Enginar,zerdeçal,uduhindi,anason,ısırgan,hünnap ve şahtere
bu bitkilerden müteşekkil bir karaciğer çayı sabah ve akşam içmek kaydı ile 40 gün içinde size büyük faide sağlayacaktır.

1-Bu süreçte işimize yarayacak şampuan renagen saç derisi onarım şampuanı marka bize ait ve seri üretimi yok. özellikle bayanlar ve erkekler için ayrı formülüze ediliyor içerik çay ağacı extratı, propolis, defne yaprağı yağı, centiyane, mirha, kranj, tarçın extraxtı ve yeşil çay özünden üretiyoruz. özellikle saç derisindeki bu kaşıntı ve pullanma için oldukçe etkili olan şampuan saç derisinde köpürttükten sonra 8 dk bekletiliyor.

2-saç köklerimize çinko ve magnezyum demir bakır silisyum gibi mineraller ve b5-b9-b12 e ve d vitaminlerinin verilebilmesi için 21 farklı tahıldan elde ettiğimiz özel bir unumuz var sütle birlikte içiliyor. bu mineral ve vitamin gruplarının önemini uzun uzadıya anlatmaya gerek görmüyorum. Saç için bunların önemini zaten bilmiyorsanız işe en başından bunları öğrenerek başlamanız gerekiyor.

3-saç derimizin tekrar eski formuna kavuşabilmesi ve bu mantar egzama illetinden kurtulabilmesi için meşe odunu külü sabunu veya saf defne yağı sabunu kullanın dikkat edin zeytinyağı içermesin fiyatı 10 tl

4-21 farklı bitkinin 60 gün alkolde bekletilmiş sıvı ekstresini saç köklerine uygulayın. fiyatı 45 tl bizi tercih etmeyecek okurlarımız için isveç şurubu buna en yakın form piyasa fiyatı25-45 tl arası

5-çam terebentinve defne yaprağı yağı %80 alkol içerdiği için faydalı her akşam 40 gün boyunca ilk önce çam terebentin defne yaprağı yağı karışımını  sürün saç köklerinize sonra size gönderdiğimiz renagen saç losyonunu uygulayıp 2 saat beklettikten sonra saf defne sabunu ile durulayın

6-bu yağ karışımının üzerine saçınızda dermatid olan bögelere 3-4 damla sıvı propolis damlatın ve tüm maskeyi saçımızda 40 dk bekledikten sonra ilk önce sabunumuzla sonra şampuanımızla yıkayalım fiyatı-20-30 tl.. özellikle son uygulamalarımızda sıvı propolis ekstraktını şampuanımızın içinde sizlerle buluşturuyoruz ayrıyetten şuan almanızı çok fazla gerek yok

Bu süreç zarfınca her gece yatmadan 1 tatlı kaşığı soğuk press çörekotu yağı için fiyatı 45 tl
ilk 40 günlük proğramı eksiksiz yaparsanız bu illetten 6 ay gibi bir süreçte Bi iznillah ebedi kurtulursunuz
Bu programı uygulayacak arkadaşlara diyet listesi yemek tariflerini içeren bir kitapçık kahvaltılar için ayrı bir kitapçık ve yasaklar serbestler listesini çok ayrıntılı bir şekilde veriyoruzbu sürecin 90 günlük maliyeti 310 tl ile 475 tl arasında fiyatlar bazen değişebiliyor kişiye özel bir program olduğu için burada yazmayan ürünlerde size ulaşabilir bunuda unutmamak lazım
Allah her hastaya şifa versin
Herbalist Adnan Yıldırım

 bu rahatsızlıkla alakalı tv programımızı buradan izleyebilirsiniz benim kendimin bu rahatsızlığı yaşadığı dönemler saçlarımın %60 a yakınını kaybettim programda görüldüğü üzere sonraki programlara bakarsanız nasıl çıktığını görürsünüz Bu arada toplamda 40 kg civarı kilo verdiğimide belirtmek isterim. :) bunun için sorulan bir çok soru olması hasebi ile not düşmek istedim

Doğrudan iletişim kanalımız

Üstteki tv programı zamanında kilo problemimde vardı yaklaşık 35 kg civarı kilo kaybıda yaşadığımı belirtmek isterim. Bunun haricinde seboreik dermatit yağlı egzama denilen meretten kurtulmak isteyenler aşağıdaki kutucuktan facebook sayfamız üzerinden bize direk mesaj atabilirler gün içerisinde muhakkak kendilerine dönüyoruz 

 
bu yazıya yorumun

Yorum Gönder

Blogger