siğillerden kurtulma yöntemleri

Siğil derinin üst tabakasına veya mukozaya yerleşen İnsan papilloma virüsü / HPV olarak bilinen bir virüse ait enfeksiyonlardır. Siğillerin şekli bulunduğu bölgeye veya tipine göre değişmekle beraber, genellikle deriyle aynı renkte, kabarık, nasırımsı sert görünümdedirler.

Türleri
Yaygın Siğiller : Ellerde, parmaklarda ve tırnak çevresinde görülen bu tip siğiller çok yaygındır.çocuklarda sık görülür.
Ayak Tabanı Siğilleri : Diğer siğillerden farklı olarak deri içine gömülü görünümdedirler ve ağrı yapabilirler.
Düz Siğiller : Küçük,yumuşak ve üzerleri düz siğillerdir.Vücudun her yerinde olabilir genellikle diz boyun ve bilektedirler.
İpliksi Siğiller : Özellikle göz kapakları ve dudaklara yakın bölgelerde olurlar.
Genital Siğiller : Yetişkinlerde daha sık görülür.Farklı büyüklük ve sayıda olabilir. Genital organların dışında ve bayanlarda vajna, rahim ağzı gibi iç kısımlarda da olabilir.Çok eşli ve güvenlik önlemi olmadan cinsel temasta bulunanlarda rastlanır. Bu tip, özellikle bayanlarda rahim ağzını uzun süre tedavi edilmeksizin tutarsa kansere kadar giden değişikliklere neden olabilir.

Bulaşma: Siğiller direk kişiden kişiye temasla bulaşır.Siğiller bulaştıktan sonra hemen meydana çıkmazlar.Kuluçka dönemi günlerce hatta aylarca sürebilir.El, ayak tabanı ve düz siğillerin bulaşma riskleri düşüktür.Ancak genital siğillerin bulaşma ihtimali cinsel temas olduğu için çok yüksektir. El sıkmakla düz siğillerden virüs bulaşması zordur.

Siğiller genellikle çocuklarda ve genç erişkinlerde görülür. Yaygın, ayak tabanı, ipliksi ve düz siğillerin kişiden kişiye bulaşma ihtimali çok düşük olmakla birlikte genital siğiller bulaşıcıdır.  Bazı siğiller tedavsiz kaybolmakla beraber bir çoğu krem ve benzeri şeylerle tedavi edilememektedir. Bu yazımızda sizler A dan Z ye kuşatıcı bir tedavi programı ve Bazı evrensel uygulama yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Çeşitli tedavi yöntemleri:
Bu güne kadar yapılan araştırmalar göstermiştirki siğillerin yarısı  yıl içersinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Geçmeyenler içinse salisik asitten hazırlanmış çeşitli losyonlar eczanelerde ve aktarlarda satılmaktadır. Potansiyel diğer tedavi yöntemleri :sıvı azotla dokuyu yok etme veya siğili dordurma, elektrocerrahi yöntemi yani lazerle siğili yakma ve kesme, siğil içerisine enjekte edilen antikanser ilacı olan bleomisin, vücudun siğile karşı bağışıklık reaksiyonunu artırmak için interferon vs

İlaç tedavileri:
Yaygın, düz, ipliksi, ve ayaktabanı siğilleri genelde reçete edilmeyen salisik asit losyonları ile tedavi edilir.
Genital siğiller için bir sağlık kuruluşuna muhakkak başvurmanızı tavsiye ederiz. HPV ye karşı koruma amaçlı üretilen ve %100 sonuç alınan bir aşı şuanda mevcuttur.

Tamamlayıcı bütüncül ve alternatif tedaviler
Evvela siğillerin sebebi olan HPV virüsüne karşı bağışıklık sistemimizi geliştirmemiz gerekiyor. Bu konuda size tavsiye edeceğimiz yöntemler bazı uluslar arası üniversitelerin tıp fakültelerinde alternatif olarak uygulanan tedavi yöntemleridir. Zaten kaynaklarımızıda yazımızın en altında açıkça ifade etmekteyiz. Mutahassıs bir doktorlar görüşüp beslenme konusunda fikirlerini alabilirsiniz Lakin burada kalın çizgilerle ayırdığımız nokta dünyadaki alternatif tedavi yöntemlerinden bi haber doktor arkadaşlarla bu mevzuları tartışmamak.

Beslenme takviyeleri
Belirtileri azaltmaya yardımcı olabilecek beslenme programımız aşağıdaki gibidir. Programın dışında riyazet dediğimiz özel bir diyet mevcuttur siğiller için bizimle çalışan danışanlarımıza pdf olarak gönderiyoruz. 


 1. Her sebzeyi ve meyveyi turfandasında tüketin kışın yaz sebzelerinin yazın kış sebzelerinin tazesini tüketmeyin. Kurutulmuş rafine edilmemiş gıdalara lafımız yok ama derin dondurucu ve konserve gıdalar ilk tercihimiz olmamalı. Yüce yaradanın mevsimine göre vücudumuzun ihtiyacı olan yeryüsü sofrasındaki şifalı nimetlerinden her daim zamanında yararlanın.
 2. Anti oksidan bakımından zengin gıdaları tüketmeye özen gösterin yazıya tıkla antioksidan gıdaları öğren
 3. Rafine edilmiş beyaz ekmek şeker glikoz makarna gibi gıdalardan kaçının
 4. Zeytinyağı veya hindistan cevizi yağları gibi sağlıklı pişirme yağları kullanın
 5. Kurabiye, kek, kraker, patates kızartması, soğan halkaları, burgerler, börekler, işlenmiş gıdalar margarin gibi gıdaları azaltın 
 6. Kafein ve alkolden uzak durun
 7. Mümkünse haftada 5 gün egzersiz yapın
Aşağıdaki takviyeler ile beslenme eksiklerinizi kapatabilirsiniz Bu takviyeler aşağıda açıklayacağımız programı kullanmak isteyenler veya istemeyenler için ideal muhakkak hayatınıza sokun
 • A-B-C-D-E vitaminlerini içeren B vitamin kompleksi olan polen günde 1 tatlı kaşığı tüketin isterseniz multivitamin kapsülü desteğinide alabilirsiniz ama doğalı varken ne gerekvar sentetitiğine
 • Magnezyum kalsim selenyum çinko gibi minarelleri bir arada barındıran keçiboynozu tozu veya özü günde 1 çorba kaşığı
 • Omega 3 balık yağı yağ asitleri günlük 2000 veya 3000 mg yetişkinler için. 12 yaş altı içinse günlük 500-1000 mg. Eğer kan inceltici bir ilaç coraspirin cumadin wolfarin gibi alıyorsanız kullanmadan önce doktorunuzla konuşun. 
 • probiyotik ek tavsiyem manda yoğurdu. Bulmak belki zor 
 • Greyfurt çekirdeği ekstresi: 200 mg kapsül veya 10 damla sıvı ekstre. veya greyfurt suyu günlük yarım su bardağı

Şifa veren bitkiler

Genelde yan etkisi olmayan şifalı bitkiler çok istisnai durumlarda ilaçlarla etkileşime girebilir ve yan etki gözlenebilir bu konuda detaylı bilgi için bu yazıya tıkla
Aşağıda sizlere anlatacağımız bitkiler Herbalist Adnan Yıldırımın Marryland üniversitesi ile yaptığı çalışmanın ürünüdür. Kuru bitkiler şeklinde sıvı extratlar olarak ve ya exstre kapsül olarak tüketilmesi tavsiye olunur.

Siğil tedavisi için dünyanın nerde ise bütün sağlık sistemlerinin uyguladığı tedavi metodlarını taradık ve ilk önce kendi mantık süzgecimizden geçirerek ve klinik bazda yapılan çalışmalarıda referans olarak bir program oluşturduk ve 2014 yılından beri sizlerin kullanımınıza sunuyoruz şimdiden Allah şifa versin diyoruz. 

Bu programda 8 temel ürün kullanıyoruz. üçü topikal yani cilt yüzeyinden uygulanıyor. Topikal uyguladığımız metod aşağıdaki gibidir. 

Salyangoz kabuğu ve salgısından elde ettiğimiz siğil ve çevresini temizleme sabunu
Özellikle salyangozların ağaçlara bıraktığı salgılar yara iyeleştirici ve yara izlerini giderici etkiye sahiptir. bunun için sabunumuz hem antibakteriyel  hemde cilt bariyerlerini onarıcı etkiye sahip

siğil kremi: Tarif büyük büyük babama ait. biz sadece krem bazını bir miktar değiştirdik. Afrikaya özgü olan bir ağaç karite yağından elde ettiğimiz krem bazı bir miktar bal mumu eşliğinde bize tamamen organik hiç bir yan etkisi ve alerji ihtimali olmayan bir karışım yapmamıza olanak sağlamakta. 
Kremimizin içeriği biraz sır ama venom terapi dediğimiz arı zehrinide içeriğinde barındırmakta. Krem fonksiyonu siğile sepep olan virüsü hücresel olarak öldürmesi diyebiliriz. 

Siğil solisyonu: 14 farklı bitkinin taze iken toplanıp elma 5 yıllık elma sirkesinde 2 ay boyunca bekletilmesi sonucu oluşturuduğumuz bu tarif Şerafeddin ali sabuncuoğlunun akarabiddin kitabından aldığımız ve güncellediğimiz bir karışım. hem içilebiliyor hemde lokal olarak topikal uygulama yapılıyor. 

Karaciğer ve kolon detoksu: yaptığımız tüm araştırmalar gösterdiki vücudumuz ile alakalı bir virüs sorunu var ise sorumlu organ ilk başta kalın bağırsaktır. Herhangi bir cilt problemimiz var ise ise ilk önce karacğerimize bir detoks uygulamamız gerekmektedir. Biz doğu tıbbında bu uygulamaya riyazet diyoruz. Riyazet boyunca uygulattığımız özel bir diyet programının yanında iki adet karışım çay biri sabah biri akşam olmak kaydı ile içiliyor biri kolon temizliği sağlıyor diğer ise karaciğer eğer diyetimize da uyar isek net sonuçlar alabiliyoruz. 

Siğil macunu: Arı ürünlerinden elde ettiğimiz bu macun vücudumuzdaki tüm virüs ve parazitler için faydalı dozajlama boy ve kilo indeksine göre olduğu için herkes için hazırlanan ürün farklı. Ailemiz Tam 5 nesildir arı ürünleri üretmekte olup kullandığımız tüm içerik bize ait diyebilirim 1650 ortalama rakımda elde edilen yayla balımızın içerisine saf propolis arı sütü arı ekmeği ve polen karıştırarak 40 gün yetecek şekilde dozajlıyoruz. programın ikinci 40 günü için saf propolis damlası veriyoruz. 

Yeşilçay: Elma ağacının bile onlarca türü varken insanlar yeşilçayı sadece bir tür zanndiyorlar özellikle en kaliteliler çinin wuhanji eyaletinde üretiliyor memlekette ise siyah çayın yeşili olarak satılan yeşilçay ciddi oranda antioksidandır. Günlük 3 fincan veya 500mg extresini tavsiye ederiz

Kedi pençesi (cats claw): Antibakteriyel antifungal ve antiviral özellikleri gözlenen kedipençesi günlük 25 mg çarpı 3 şeklinde kullanılması tavsiye olunur. lösemi hastaları hariç herkes kullanabilir ve bazı ilaçlarla etkileşime girebilir kedi pençesinin yan etkileri ve ilaçlarla etkileşimlerini öğrenmek için tıkla herkese kullandırmıyoruz uygun görmedi isek programınızda yer almaz

Reişhi mantarı: Günlük dozaj 200-300 mg çarpı 2. çok iyi bir antiviraldir. reişhi mantarının faydalarını daha ayrıntılı öğrenmek için bu yazıyı okuyun son zamanlarda reişhi mantarı toz extraxtını siğil macunumuzun içine katıyoruz verimi biraz daha artırdık. 

Propolis: özellikle sıvısı günde 10 damla şeklinde kullanılabilir çok değerli bir antibiyotikdir. ve hiç bir yan etkisi yoktur. ikinci 40 gün için ideal

Eğer bizim programımızdan yararlanmak istemez iseniz topikal uygulama tarifimiz aşağıdaki gibidir. kendinizde evde yapabilirsiniz. ve yukarıda yazdıklarımıda isterseniz aktarlardan temin edebilirsiniz. 

Topikal uygulamalar
Topikal olarak yapılacak uygulamalar 10-15 gün süre ile siğil üzerine uygulanır özellikle bizim burada tarifini yayınlayacağımız siğil damlası %90 a varan çözüm üretiyor gerekli malzemeler aşağıdaki gibi

 1. yeşilçay 20 gr
 2. muz kabuğu 20 gr
 3. orman gülü 4 adet
 4. karanfil 10 gr
 5. biberiye 20 gr
 6. DHA ve EPA 200 mg
 7. E vitamini 15 mlg
 8. Salisik asit 10 mg
Yukarıda yazan bitkiler bir kavanozun içerisine konarak üzerine 100 ml alkol ilave edilip 15 gün bekletilir ve özellikle kavanozun kapağı sıkı sıkıya kapatılıp her 4-5 saatte bir ters çevirilir. 15 gün sonunda bitkiler süzülür ve elde edilen tentüre 200 mg DHA ve EPA katılır 15 mg E vitamini eklenir 10m mg salisik asitte karışıtırılarak iyice çalkalanır ve bir pamuk yardımı ile siğilin üzerine konur
siğil kökünden kopar lakin pamuğun değdiği bölgede hafif bir kızarıklık ve deride tahriş meydana gelebilir aynı sefa kremi kullanmanızı tavsiye ederiz

Hemopati uygulamalarını burada paylaşamıyoruz bunun için facebook grubumuzdan bizimle irtibata geçebilirsiniz Programımızın maliyeti ortalama 800 tl ile 1150 tl arasında değişmektedir programımızdan yararlanmak isteyenler sayfamızın sağ alt köşesinde çıkan whatsapp ikonuna tıklayarak bizimle direk irtibata geçebilir. 

Yararlanılan kaynaklar

Agius E, Mooney JM, Bezzina AC, Yu RC. Dermojet delivery of bleomycin for the treatment of recurrent plantar warts. J Dermatolog Treat. 2006;17(2):112-6.
Cabrera C, Artacho R, Gimenez R. Beneficial effects of green tea -- a review. J Am Coll Nutr. 2006;25(2):79-99.
Cvetnic Z, Vladimir-Knezevic S. Antimicrobial activity of grapefruit seed and pulp ethanolic extract. Acta Pharm. 2004;54(3):243-50.
Das M, Sur P, Gomes A, Vedasiromoni JR, Ganguly DK. Inhibition of tumor growth and inflammation by consumption of tea. Phytother Res. 2002;16 Suppl 1:S40-4.
Ferri. Ferri's Clinical Advisor 2012, 1st ed. Philadelphia, PA: Mosby, An Imprint of Elsevier. 2011.
Habif. Clinical Dermatology. 5th ed. Philadelphia, PA: Mosby, An Imprint of Elsevier. 2009.
Heggers JP, Cottingham J, Gussman J, et al. The effectiveness of processed grapefruit-seed extract as an antibacterial agent: II. Mechanism of action and in vitro toxicity. J Altern Complement Med. 2002;8(3):333-40.
Heitzman ME, Neto CC, Winiarz E, Vaisberg AJ, Hammond GB. Ethnobotany, phytochemistry and pharmacology of Uncaria (Rubiaceae). Phytochemistry. 2005;66(1):5-29.
Keogh-Brown MR, Fordham RJ, Thomas KS, Bachmann MO, Holland RC, Avery AJ, Armstrong SJ, Chalmers JR, Howe A, Rodgers S, Williams HC, Harvey I. To freeze or not to freeze: a cost-effectiveness analysis of wart treatment. Br J Dermatol. 2007;156(4):687-92.
Lichtenstein AH, Russell RM. Essential nutrients: food or supplements? Where should the emphasis be? JAMA. 2005;294(3):351-8.
Meltzer SM, Monk BJ, Tewari KS. Green tea catechins for treatment of external genital warts. Am J Obstet Gynecol. 2009; 200(3):233.
Mulhem E, Pinelis S. Treatment of Nongenital Cutaneous Warts. American Family Physician.2011 Aug; 84(3).
Rotsein OD. Oxidants and antioxidant therapy. Crit Care Clin. 2001;17(1):239-47.
Scnitzler P, Schon K, Reichling J. Antiviral activity of Australian tea tree oil and eucalyptus oil against herpes simplex virus in cell culture. Pharmazie. 2001;56(4):343-7.
Simopoulos AP. Omega-3 fatty acids in inflammation and autoimmune diseases. J Am Coll Nutr. 2002;21(6):495-505.
Thomas KS, Keogh-Brown MR, Chalmers JR, Fordham RJ, Holland RC, Armstrong SJ, Bachman MO, Howe AH, Rodgers S, Avery AJ, Harvey I, WIlliams HC. Effectiveness and cost-effectiveness of salicylic acid and cryotherapy for cutaneous warts. An economic decision model. Health Technol Assess. 2006;10(25):iii, ix-87.
Wortsman X, Sazunic I, Jemec GB. Sonography of plantar warts: role in diagnosis and treatment. J Ultrasound Med. 2009; 28(6):787-93.


Yorum Gönderme

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget