Gribin 6 erken belirtisi ve korunma yolları

Kendinizi koruyun
Evveliyatla Grip sezonuna girdiğimiz şu günlerde bu kötü solunum vrüslerine karşı kendimiz korumak önceliğimiz olmalıdır. Grip vrüsleri öksürme aksırma ve hapşırma ile hava zerreciklerine tutunan tükürük damlacıkları ile yayılır. Bulaşma  hava yolu ile veya paylaşılan nesneler yolu ile olur. Gribin belirtilerini erkenden farketmek hem yayılmasını engeller hemde erken alınan tedbirler septomlarını oldukça az hale getirir.


Grip öncesi başımıza gelebilecekler.
Ani ve aşırı yorgunluk
Günlerin kısaldığı şu günlerde düşük gün ışığı insanların normalden daha önce yorgun hissetmelerine sebebiyet verebilir. Lakin yorgunluk ve aşırı yorgunluk arasında her insanın kendince farkedebileceği yalın bir ayrım vardır. Eğer normalin dışında ani ve aşırı bir yorgunluk hissederseniz vücudunuz griple savaşmak için kendini hazırlıyor olabilir. Bunu dikkate alıp ona yardımcı olmanızı tavsiye ederiz 

vücut ağrıları ve titreme
yoğun egzersizler yapmamış iseniz ve aniden vücudunuzda bacak kol gibi kas dokusunun fazla olduğu yerler ağrımaya başlamışsa grip olma ihtimaliniz vardır. Ve aniden titremeye başladı iseniz hemen tedbirlere başlayın deriz kemik iliği suyu tavuk çorbası havuç suyu ve propolis ilk tedbirlerimiz olmalı

Öksürük
İnatçı bir öksürük gribin erken belirtilerinden biridir. Grip vrüsü hırıltılı solunum ve göğüsde sıkışma eşliğinde bir öksürüğe neden olabilir. Hastalık boyunca balgam ve öksürük sık rastlanan septomlardır. Eğer astım gibi solunum problemleriniz varsa komplikasyonlarının daha şiddetli görülmemesi için ön tedbirlere muhakkak başvurun. 

Boğaz ağrısı
Grip hastalığına yakalandığınızda oluşan inatçı öksürük boğaz ağrısına sebep olabilir. Bazı virüslerde öksürük olmadan boğazda şişliğe neden olabilir. En güzel yatıştırıcı sıcak çorba ve zencefil ve limondan baldan oluşan çaydır.

Ateş
Ateş vücudun enfeksiyonu defetmek için çalıştığının bir göstergesidir. Grip ile ilgili ateş genelde 35-37 derece arasında olur. Ateş çok yaygın olarak görülen septom olmasına rağmen Herkes ateşlenmeyebilir. Etkili ateş düşürücelerden biri propolisdir. özellikle tavsiye ederiz.

Mide ile alakalı sorunlar
Gribal hastalıkların bazıları mide bulantısı, ishal, mide ağrısı ve kusmaya sebep olabilir. 

Kurtarma dönemi
Eğer grip tanısı kondu ise Kendinize makul bir süre izin verin. İyileşme süreci bağışıklık sisteminize çevre koşullarınıza Ve kendinize bakmanıza göre değişir. 
Kısaca tavsiyelerimiz

  1. Kesinlikle dinlenin
  2. Atom çayı ve propolis tüketin
  3. Tavuksuyu biberli ve sarımsaklı bardak bardak için
  4. Bol bol sıvı tüketin.


Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget