Nasil zayıflanır ve Nasıl Zayıflanmaz

Zayıflamak için herşey Mübahmı?Kış ayları geldiğinde alınan fazla kilolardan kurtulmak için insanlar belki yüzlerce metod ve yöntem denemektedirler. En basit zayıflama yöntemi nasıl ve ne sürede kilo aldı isen aynı sürede tam tersini yaparak kilo vermektir. İnsan kendini ve bedenini en iyi tanıyan varlıktır. Ve nerde nasıl bir hata yaptığını da en iyi kendi bilir. Basit bir öz eleştiri zayıflama yönteminizi hediye edebilecekken genelde kabullenmeyiş te insanın fıtratında vardır. Yıllardır Aktar dükkanı işleten bizlere insanlar zayıflamak için oldukça fazla miktarda başvurmakta ve her yıl TV ve internette yüksek bütçeli reklamlarla onlara gösterilen zayıflama ürünlerini talep etmektedirler. Son 10 yılı inceleyecek olursak Herşey  beşi biryerde ile başladı diyebiliriz. 2005 li yıllarda gazete ve tvlerde mateli 5i 1 yerde çayları insanlara anlatılmış ve zayıflama konusunda yardımcı olacağı çeşitli bilimsel çalışmalar örnek gösterilerek zikredilmiş ve kurtarıcı bekleyen toplum hep bir elden bu çaylara sarılmıştır.

          En büyük yanılgı insanların bitki çayı içerek ve yediğine içtiğine dikkat etmeden kilo vereceğini düşünmesi veya düşündürülmesidir. İşin kolayına kaçmak Biz türk toplumunun genel özelliği olmuş galiba diyet yapın yediklerinize dikkat edin dendiğinde ben zaten diyet yapsam kilo veriyorum diyen bir çok insan tanıdım. Sonunda diyette yaptılar ama kilo kontrolünü bir türlü başaramadılar. İştah denilen şeyin kontrol edilmesinin oldukça güç olduğunu düşünüyorum ama bu konuda yardımcılarda yok değil. Sadece Türkiyede değil dünya genelinde kontrolsüz satılan subutramin etken maddeli ürünler ise bu konuda etkili olmasına rağmen bir çok yan etki barındırdığı için 2007 yılında dünya sağlık örgütü tarafından yasaklanmıştır. Bu konuyu ayrıntılı bir biçimde önceki yazılarımızda yazdık subutraminin bilmediğimiz zararları  linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bu girizgahtan sonra konumuzun ilk ana başlağına gelelim.

Bu güne kadar kullanılan yanlış şeyler ve yöntemler

Özellikle bu konuda bir aktar arkadaşımızın söylediklerini sizinle paylaşmak istiyorum bu mevzunun son 10 yılını kendisi kısaca şöyle özetledi: Burda aktar arkadışımızın kimliğini gizli tutuyoruz
Herbalist Adnan Yıldırım: Bu güne kadar insanlar zayıflama konusunda neler talep etti siz nasıl yönlendirdiniz?
AKTAR: ilk önce zayıflama çayları ve macunları satarak başladık. Yıllar geçtikçe Televizyonun etkisi arttı ve orada çıkan reklam ürünleri talep görmeye başladı ve internet. Evelden üretici sayısıda azda kimin ne yaptığını bilirdik ama şimdilerde yüzlerce üreretici var lakin kaliteli firma sayısı iki elin parmaklarını geçmez. Çaylardan sonra kapsüller furya oldu bir çok kapsül ilk önce internetten satıldı sonra eczaneye girdi sonra biz sattık. Biber hapıda bunlardan biri. Biber hapının bu kadar zararlı olduğunu bilmiyorduk ve satışıda yasak değildi. insanlarda özellikle şu üç şeyi talep ediyordu Biber Hapı. Maurers. LW 60-90.. FX 15 bunlar bir ayda insanlara 6-7 kilo verdiren ürünlerdi. 

Herbalist Adnan Yıldırım: Pekala bu konuda halkın yönelimini siz belirleyemiyormuydunuz.?
AKTAR: Ne yazıkki halkımız aktara cahil muamelesi yapıyor. Birşeyler söyediğinizde sizi pek dikkate almayabiliyor tvde ne duydu ise o. Mesela aynı kişiler arabaları bozulsa araba usatısını can kulağı ile dinler, hatta yemek yaparken yemek şeflerini dinlerler. Aktarda sonuçta bu mesleğe yıllarını vermiştir ve bitkileri bilir faydalarını tadını etkilerini bilmesine ragmen pek bir dinlemezler. Yönlendirmeye çalışsanızda televizyonda duyduğu şeylerin dışında bir şey söylerseniz sen ne biliyorsun olur. 

Herbalist Adnan Yıldırım: Genelde zayıflamak için size başvuran insanlarda ne gibi ilginçliklerle veya olumsuzluklarla karşılaşıyorsunuz
AKTAR: Bu tür insanların ekserisi her yolu deneyip bir türlü zayıflamayanlardır diyebilirim. Zayıflamak için ölümüne diyet yapanlar var. Belli bir zaman sonra biber hapı satmayı bırakmış olmamıza zararlarını anlatmamıza rağmen hala bunu isteyen kişiler var. Birde en yaygını komşum kullanmış o zayıfladı bende bunda istiyorum diyenler var. Her yıl şubat ayında bir furya başlar bir ürüne herkes onu kullanır kilo verenler verir veremeyenler hep yeni başka bir şeyin varmı der. sonra başka bir ürün sonra başka bir ürün. Genelde birbirinin benzeri olan bu ürünler bazı insanları zayıflatıyor bazılarına kilo verdirmiyor. Burda son satıcı biz olduğumuz için suçlu konumuna biz düşüyoruz. Birde 2 -3 gün kullanıp fayda görmedim diyenler var. Bakın şuan goji çileği meşhur yetiştiremiyoruz. talebi karşılayamıyoruz. 

Herbalist Adnan Yıldırım: Yıllar içinde yönelimler nasıldı sizin için en etkili ürün ve geri dönüş aldığınız şeyler nelerdi marka vermeden söylecek olursak
AKTAR: Yıllar içinde insanlar macunlar ve çalylarla başladığı zayıflama ürünü isteklerine 2008 den sonra kapsüllerle devam etti taa ki 2013 yılında yasaklanana kadar yoğun talep gördü bütün zayıflama kapsülleri. Hatta cumhurbaşkanı Altın çilek demiştide bir yıl Altınçileğin zayıflama kapsüllü satıldı galiba hep dış kutu isim değişiyor iç aynı. sonra acai berry vardı Dr Mehmet Özden. sonra afrikan mango. vs. Memlekette sağlık için faydalı olan herşey bir grup internet reklamcısı tarafından ucu bir şekilde zayıflamaya dokundurulup yoğun reklamla piyasa ediliyor. Piyasada kalma süreleri 3-5 ay bu tür ürünlerin sonra yoklar. Ama hale beşi bir yerde satıyor biberiyeli zayıflama çayı 9 lu çay sarımsak çayı hala satıyor. Çörek otu yağı zayıflama için hala satıyor. 

Bilgileri ve samimi paylaşımları için arkadaşımıza teşekkür ederiz. 
Zayıflamak için her yol mübah değildir. Bunu unutmayalım. Özellikle zayıflama konusunda satılan kapsüllerden uzak duralım bitkinin gerçek halini kullanmanızı tavsiye ederim.

Burada sizinle paylaşacağımız 3 adet tarif var bunları deneyebilir ve vücudunuzdaki farkı kendinizde gözlemleyebilirsiniz

Zayıflama Çayı
denenmiş etkisi onlarca kez kanıtlanmış bir formül ve çok ekonomik   

Metabolizmayı dengeleyici olarak, kiloyu dengeleyen, kişiyi rahatlatan, sağlıklı ve genç kalmasına yardımcı olan bir çay. Genel metabolizma üzerinde dengeleyici etki yaparak kiloyu normalleştirir. Yağlanmaya yatkın olan ve zayıflamak isteyen kişilere uygun bir bitki çayıdır.

Kullanılması gereken bitkiler: Her kupa bardağı için
7 adet açlık otu veya aşlık otu olarak sorabilirsiniz aktarınıza,
1 çay kaşığı top kekik
1 çay kaşığı Tang,** Fucus vesiculosus, bir tür deniz yosunu veya biberiye
1 tutam hibiskus
5 adet kuşburnu meyvesi
1adet tarçın kırıp atın özellikle
1 kök zencefil
1 çay kaşığı kişniş tohumu
Bu bitkilerin tamamını bir cezveye koyun ve 1 taşım kaynatın sonra 10 dk deminin çıkmasını bekleyin mayhoş tarçınlı bir çay oluyor ve içimi kolay diyebiliriz yudum yudum için. Sabah ve Akşam olmak kaydı ile günde 2 kupa bardağı tüketmeniz kafi

Bu çayın yanında günde 1 kase yoğurda 1 tatlı kaşığı aspir yağı 1 çay kaşığı çörek otu yağı 1 tatlı kaşı acı pul biber koyup öğlen arasında tüketebilirsiniz buda metebolizmanızı hızlandıracak ve iştah kontrolünüzü sağlayacaktır. 

ilaveten ödem çayı tarifimizde aşağıdaki gibidir günde 1 veya 2 bardak içilebilir. 
Ödemi vücudumuzdan atmak için kullanabileceğimiz belli başlı bitkiler vardır bunlar düzenli kullanıldığında şişkinlik ve ödem derdinden ortalama 10 günde kurtulursunuz
1-) ISIRGAN: (Urtica), ısırgangiller (Urticaceae) familyasının Urtica cinsinden Mayıs-Ağustos ayları arasında çiçek açan, bir yıllık veya çok yıllık bir evcikli otsu bitki türlerinin ortak adı.
2-Kırkkilit Otu (Equisetum arvense): Atkuyruğugillerden; kök sapı ömürlü olan, nemli yerlerde yetişen bir bitkidir. Acı madde, saponin, tanen, silisik asit, çeşitli alkoloidler ve potasyum içerir.
3-) KİRAZ SAPI: Kiraz sapının şifa dağıtıcı etkisi kadar zayıflamaya olan faydaları ile de dikkat çeken bir bitkisel çay formülü olduğunu belki bilmiyorsunuz
4-) MISIRPÜSKÜLÜ:Ortalama 2 metre boylarında, kökü kalın ve saçaklı, yaprakları şerit gibi uzun, sert ve sivri olan bir bitki olan mısırınmeyvelerinin ucundaki saçaklardır. Mısır püskülü bol miktarda potasyum, sodyum ve kalsiyum içerir. Mısır püskülünde ayrıca, yağ, reçine, şekerler ve allantoin bulunur.

Bunların tamamında belli bir miktar demlenerek kaliteli bir ödem çayı elde edebilirsiniz. 

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget