Adnan Yıldırım Kimdir?

İlk öğrenimimi ilk okul ikinci sınıfa kadar köy okulunda sonrasında ise Amasyanın Merzifon ilçesinde tamamladım. Karalık diye tabir ettiğim ilk okul önlüğü ile başlayan eğitimim gene üniversite yıllarında mühendislik önlüğü ile devam etti. İkinci sınıfta iken hiçbir letaifime dokunmayan bir bölümü okuduğumu farketsemde üniversite yıllarının kişisel gelişim açısından değerli olduğunu düşünerek bir yandan eğitime devam edip bir yandan tekrar sınava girerek başka bir bölümü tercih ettim. Afyon kocatepe ile başlayan ünv yolculuğum Eskişehir anadolu ünv ve Amasya ünvs. ile devam etti. 2 yıllık master programı çerçevesinde Güney Kaliforniya üniversiteside eğitim hayatıma bir katkı sundu.

Aile geleneği olan Aktarlığa Dedelerim İlk olarak osmanlı toprağı olan kafkaslarda başlamış sonra Artvin Yusufelinde Hafızoğulları ailesi olarak devam etmiştir. 1895 yılında Osamnlı rus savaşı nedeni ve ermeni mezaliminden bunalan halk çareyi göç etmekte bulmuş ve Amasyaya göç eden Alişan Hafızoğlu Dedem Doktorun ilacın olmadığı zamanlarda Halka bir çok merhem hazırlamış Halk arasında Şifa baba olarak anılmaya başlamıştır 5 kız 1 erkek çocuğu olan alişan hafızoğlu Tarım Hayvancılık Arıcılık ve şifalı bitkilerle profesyonel olarak ilgilenmiş yöresindeki insanlara çok yardımları dokunmuştur. Onun isminden dolayı ailem Hala Alişanlar olarak anılmaktadır.. Hüseyin dedem Meyva yetiştiriciliği konusunda Bitki ve Ağaç bliminde kendini oldukça geliştirmiş çeşitli osmanlıca kitaplardan yararlanarak Amasyamısın Has misketinin yoğunlukta bulunduğu Büyük bir bahçe yapmıştır. En üstte gür Akan bir pınar Hemen altında sıra sıra kavaklar ve büyük bir su depolama havuzu Hemen altında Kızılcık armut Ihlamur Erik ağaçları aşağı doğru genişleyen bahçede belli bir düzen ve gemoetri çerçevesinde 400 kök elma bir çok çeşit dağın yamacındaki sınır basamaklı kiraz üzüm erik ağaçları. en alt 50 ağaç veya üzeri cevizlik benim çocukluğum en çok vakit geçirdiğimiz mekanı bahçenin tam ortasında üstü kapalı bir kelik. Arıcılıklada uğraşan hüseyin dedem oğullarının tamamına arıcığı öğretip yapmalarını sağlamış... Halada arıcılık faliyetleri devam etmektedir.

SOY AĞACI
Alişan hafızoğlu 1871-1960
Hafızoğlu Hüseyin Yıldırım1917-1994
Hafızoğlu Abdurrahman Yıldırım1942-
Hafızoğlu Recep Yıldırım1960-
Hafızoğlu Adnan Yıldırım1983-


Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget