bel bölgesi ve Göbek yağını eritmenin 15 harika yolu

Yaşlandıkça, özellikle karnımızın etrafında simit dediğimiz bölgede yağ kitlesi oluşur ve şekilli bir göbeğe sahip olmak dahada zorlaşır. Göbek yağını kaybetmenin en iyi yolu, hızlı yemeyi ortadan kaldırmak yani porsiyonlarımızı tüketirken mümkün olduğu kadar sohbet etmek. Göbek yağı için en riskli beslenme şekli tv karşısında yemektir. Düzenli bir uyku saatine sahip olmak ne çok ne de az uyumak kilo vermek isteyenler için günde 7 saatten fazlası iç yağlanma oluşumunu destekler, aktif kalmak, egzersiz stillerini birleştirmek, yoga yapmak ve çoklu doymamış yağ asitleri içeren yağ gruplarını tüketmek ve günlük beslenmemizin içerisine, sirke , badem , fasulye, salatalık , avokado , yeşil çay ve diyet lifi  eklemek gerekmektedir .


simit bölgesi yağlanması nedir?

Kilo vermek, modern dünyamızda herkesin aklında olan ama çok az kişinin başardığı bir şeydir. Kilo verme ve vücudumuzu şekle sokma popüler hobilerdendir diyebiliriz, ancak vücudun kilo verirken bir türlü gitmeyen en sinir bozucu bölgesi simit bölgesi bel çevresidir. Göbek yağları, vücudun diğer yağ birikimlerinden biraz daha farklıdır ve çoğunlukla visseral yağ olarak adlandırılırYağın bu şekilde göbek etrafında birikmesi aslında kalphastalıklarının, diyabetin ve diğer ciddi sağlık sorunlarının  erken göstergeleridir 
Vücuttaki yağ, vücudumuzun en tehlikeli formudur, çünkü hayati organlarımızla çok yakındır azı karardır çoğu zarardır. Büyük yağ hücreleri aynı  zamanda kanser , diyabet, inme, osteoporoz ve metabolik dengesizlikler riskini artıran pek çok açıdan tehlikeli olabilecek hormon ve kimyasallar da salmaktadır Vücut içi yağ (karın yağıaslında karın kasları ve yağın subkütan tabakasının altında bulunur , bu da görülmesi zor ve daha da zor yakmamızı sağlar aktif bir spor hayatı olmadan hatta yakılması imkansızdır Hızlı bir şekilde kilo kaybı vaat eden birçok diyet beslenme tavsiyeleri vs ,ancak ve sadece geçici veya yüzeysel bir düzeltmedir. Gelelim sadete İşte göbek yağını kaybetmenin en iyi yollarından bazıları.

Karın Yağını Kaybetmenin Yolları

Göbek yağını kaybetmenin basit yolları şunları içerir:

Fast Food'u ortadan kaldır

Geç uyandığınızda ve öğle yemeğiini atladığınızda lezzetli bir cheeseburger almanız hızlı ve kolay olabilir , ancak diyetiniz ve göbek yağ yakma planlarınız için bu bir felakettir. Mükemmeliyetçi değilim ama insan bence sınırlarını bilmeli ve metebolizmasını tanımalı eğer o gün 1 saat sporu gözel alıyorsanız yiyin bir sorun yok .Doymuş yağlar, yani hayvansal yağlar spor veya diyet yapıp  yağ yakmak için çalışıyorsanız sizin için iyi bir seçim değildir ve  bu yüzden  fast-food tüketimini kesmek hayrınıza olacaktır. Hani Bazı yağları bazı zamanlar için ayırabiliriz. haftada 1-2 defa tereyağı fastfood olmamak kaydı ile kuyruk yağı gibi yağlar çok sorun değil 

Salatalık yiyin


Salatalık besin değeri yüksek , çok düşük kalorili bir besindir; diyet lifi, mineraller ve gerekli vitaminlerle doludur , bir arkadaşım üç ay boyunca sadece salatalık yiyerek 14 kg verdi sağlıklımı değil tek başına olmaz. Salatalıklar sizi tok tutabilir midenizi doldurabilir ve metabolizmanızı optimize edebilir ve vücuda istenmeyen yağ katkısı olmadan kilo kaybını hızlandırmaya yardımcı olur .

Çoklu doymamış yağları tüketin

Gövdenizin yağını azaltmak için doğru miktarda yağ yemeniz çok önemlidir. Bazı yağlar sadece doymuş yağlar gibi visseral yağa katkıda bulunur, ancak fındıklarda ve belirli balık türlerinde bulunan çoklu doymamış yağları diyetinize eklerseniz , anti-inflamatuar potansiyelinden yararlanabilir ve aslında iç organ yağınızı azaltmaya yardımcı olabilirsiniz. 

Yoga yapın

Çalışmalar post-natal ve post-menopausal kadınların egzersizlerine ve sağlık rejimlerine yoga eklerseler viseral yağ depolarında önemli oranlarda azalmalar gördüklerini gösteriyor. Yoga, stres azaltmak ve aşırı stres hormonlarını vücudunuzdan atmak için harika bir yoldur , yani kortizol. Kronik stres, kortizol seviyeleri ve karın yağları arasında direkt bir bağlantı var, bu yüzden aklınızı boşaltın, sakinleşin.

Hareketli Kal

Bir sedanter yaşam tarzı yüksek viseral yağ, ilişkili sadece genellikle fiziksel eksikliği anlamına gelir, çünkü egzersiz , aynı zamanda çünkü ilişkili alt metabolik seviyelerde, sağlıksız gıda yüksek alımı ve bu stres gibi psikolojik etkileri olan anksiyete ve suçluluk. Mümkün olduğunca aktif kalarak (asansörün yerine merdivenleri alarak, çalışırken ayakta kalmanız veya işe bisiklet sürmeniz), fiziksel ve zihinsel enerjinizi yüksek tutarak karın yağının gelişimini önleyebilirsiniz.

Uykunuzu Düzenleyin

Araştırmalar, uyku planının ve düzenlenmesinin  6-7 saatten fazla olmasının yğ yakımında sorun teşkil edeceğini gösteriyor.6 saat uyku en ideali olmakla beraber yağ metebolizması üzerinde oldukça olumlu etkileri mevcut Bununla birlikte, haftanın iki günü (Cumartesi ve Pazar?) çokk fazla uyursanız, yağlanmanız artabilir. Aslında, sıkı bir uyku programı yapın , ancak vücudunuzun tatil günleriniz için çok tembel olmasınada izin vermeyin. Ne çok uyuyun nede uykusuz kalın. ben 10 saat uyumayınca uykumu alamıyorum diyenler yağ yakmadı hiç şansınız yok bilin istedim. 

Badem yiyin kavrulmamış olsun

Bel bölgenizdeki yağı yakmaya çalışıyorsanız, belki de en iyi sonuç, çoklu doymamış ve tekli doymamış yağları diyetinize eklemektir bu da bizim istediğimiz iyi nevi ve anti-inflamatuar ve kolesterol dengeleyici faaliyetlerle visseral yağın yok edilmesine yardımcı olan yağlardır. . Ayrıca, badem ve  fındık kas oluşumunu desteklerken  ve yağ yakmaya yardımcı yüksek lif    ve  magnezyum  konsantrasyonları da içerir.


Egzersizi çeşitlendirin ve stilleri Birleştirin

Birçok kişi, kardiyovasküler egzersiz programlarının, göbek yağını yakmanın en iyi yolu olduğunu düşünürken, egzersiz stillerini birleştirmek aslında hızlı bir şekilde göbek yağını kaybetmek için daha iyi bir yoldur. Kardiyo egzersizleri arasında kilo egzersizi yaptığınızda, yüksek yoğunluklu egzersiz metabolizmanızın hızlanmasına  ve daha hızlı daha fazla yağ yakmanıza neden olabilir. Vücudunuzdaki değişen egzersiz stilleri ve fiziksel talepler, metabolizmanızı "herzaman diri " tutabilir, yüksek seviyede çalışır, hatta uykudayken spor yapmadığınızda dahi yağ yakabilir!

Avokado tüketin

Avokadonların yüksek lif içeriği sizi düzenli tutar ve açlık azaltırken bazı önemli amino asitlerin konsantrasyonu vücut ağırlığını optimize etmeye ve gereksiz göbek yağının yakılmasına yardımcı olabilir. Avakadoyu hala meyva zannedenlerimiz var yapmayın. 

Diyetinizde Sirke kullanın

Hoş görünmeyebilir, fakat bir çok anekdot ve kullanıcı kanıtı sirkenin aslında göbek yağını yakıcı etkili bir araç olabileceğini söylüyor. Bir çorba kaşığı sirke içmek iç organlarımızın etrafındaki yağı azaltabilir ve bu konudaki araştırmalar biraz sınırlı da olsa, sirke içindeki asitlerin visseral yağ metabolizmasını yakan bazı proteinlerin üretimini teşvik ettiğine inanılıyor .

Yüksek Diyet lifi Alımı

Yüksek konsantrasyonda diyet lifi bulunan gıdalar, tüm vücutta inflamasyonu azaltmada, kolesterol düzeylerini dengelemede , sindirim sisteminizi düzene koymaya ve besin alımınızı optimize etmede oldukça faydalıdır; bunların hepsi metabolizmayı iyileştirmeye ve daha fazla karın yağı yakmaya yardımcı olabilir.

Nişastayı Kes

Nişasta, kolayca iç organ yağına dönüştürülebilen boş kalorinin önemli bir kaynağıdır Eğer büyük bir patates yiyo iseniz , vekarın yağı yakmaya çalışıyorsanız, elinizdekini sakince yerine bırakın . Bunun yerine bir avuç badem veya salatalık tüketin avakado olur hiç sorun değil!

Daha küçük porsiyonlar yiyin ve yavaş yavaş yiyin

Göbek yağını yakmak istiyorsanız neyi ve nasıl yiyeceğinize dair çok sayıda tavsiye var, herkesinde muhakkak bi fikri var. Yok komşum şöyle yaptı yok eltim böyle yaptı çok dinlersiniz. ancak mantıklı olan şey daha yavaş ve daha küçük lokmalar halinde yemektir . Daha küçük lokmalar yiyerek ve onları yavaş yavaş tüketerek vücudunuzun, aldığı şeyleri işlemesine zaman tanıyın. Ayrıca, daha küçük porsiyonlar, metabolizmanızı ve sindirim sisteminizi daha uzun süre aktif ve uyanık şekilde tutar buda ufak porsiyonlarınızın sayısını artırırken metebolizma hızınızıda ikiye katlar; bu da göbek yağını yakar!

Fiziksel olarak kendinizi zorlayın

Kendinizi normal egzersiz döngüsünden biraz kurtarın ve vücudunuzun sınırlarını zorlayın, bu göbek yağını yakmanın harika bir yoludur. Düzenli olarak yaptığınız egzersizde terlemeye başlarsınız vücudunuz ısınır yüzünüz yanmaya başlar  bu noktada kendinize "meydan okuma" hissetmiyorsanız, vücudunuz muhtemelen metabolizmasını hızlandırıp  iç organ yağ hücrelerini yakarak tepki vermez Bununla birlikte, normalde yaptığınızın ötesinde vücudunuzu çeşitli egzersiz stilleri ve yoğunluklarıyla şaşırtmak zorlamak daha fazlasını ondan istemek ,yağ yakım sisteminizi çok hızlı bir şekilde başlatabilir.

Diyetinizi her hafta değiştirin.

Aynı gıdaları günün aynı saatlerinde bir iki hafta boyunca  yerseniz vücudunuzun istenmeyen bir ritime düşmesine sebep olabilirsiniz. Bazen, metabolizmayı esnek kılmak ve sisteminizi dinamik ve duyarlı hale getirmek için , midenizi biraz gerginleştirmeniz, farklı gıdalar, besinler, vitaminler, mineraller, organik bileşikler vb. Tüketmeniz gerekir . Bu, hamburger yiyin manasına gelmez, Bu mutfak kültürünüzü biraz genişletin farklı seçeneklerede yer verin akdeniz mutfağı uzak doğu tatlarınıda deneyin demektir.
- Referanslar

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget