arnavut biberinin yan etkileri ve etkileşimleri


Etkileşimler:

Şu anda aşağıdaki ilaçlardan hiçbiriyle ile tedavi ediliyor ise, ilk olarak sağlık kuruluşu konuşmadan cayenne preparatları kullanılmamalıdır.
ACE inhibitörleri - ciltte kapsaisin krem kullanarak ACE inhibitörleri ile ilişkili öksürük riskini artırabilir. Bunlar kaptopril, enalapril, lisinopril ve dahil olmak üzere, kan basıncını düzenlemek için kullanılan ilaçlardır. ACE inhibitörleri almak İnsanlar acı çekmeden önce kendi doktorunuzla konuşmalısınız.
Mide asit düşürücüler - Kapsaisin simetidin (Tagamet), famotidin (Pepcid), ranitidin (Zantac), omeprazol (Prilosec) ve esomeprazol (Nexium) gibi ilaçların etkisini azaltarak, mide asit bir artışa neden olabilir. Aynı tür Maalox, Rolaids, Tums ve Tagamet, Pepcid, Zantac ve Prilosec ve reçetesiz sürümleri gibi over-the-counter ilaçlar için de geçerlidir.
Aspirin - Kapsaisin ağrı gidermek için aspirin etkinliğini azaltabilir, ve aspirin ile ilişkili kanama riskini artırabilir.
Kan inceltici ilaçlar ve otlar - Kapsaisin bazı kan inceltici ilaçlar (varfarin ve heparin gibi) ve otlar (örneğin ginkgo, zencefil, ginseng ve sarımsak gibi) ile ilişkili kanama riskini artırabilir.
Teofilin - cayenne düzenli kullanımı teofilinin emilimini artırabilir, bir ilaç toksik seviyelere, astım tedavisinde kullanılır.

İlaç Etkileşimleri:

ACE InhibitorsAspirinAspirin içeren MedicationsBlood-incelme MedicationsTheophylline

Alternatif İsimler:

Kapsaisin, Capsicum frutescens, Cayenne, Chili Pepper, Red Pepper
  • 2007/02/28: Geçen üzerine yorum
  • Steven D. Ehrlich, NMD, tamamlayıcı ve alternatif tıp konusunda uzmanlaşmış özel uygulama, Phoenix, AZ. VeriMed Healthcare Network tarafından sağlanan inceleyin.
Adam KaliteADAM, Inc ayrıca Amerikan Akreditasyon HealthCare Komisyonu (www.urac.org) olarak bilinen URAC tarafından akredite edilmiştir. URAC akreditasyon programının ADAM kalite ve hesap verebilirlik titiz standartlarına uygun olduğunu belirtmek amacıyla bağımsız bir denetim olduğunu. ADAM online sağlık bilgileri ve hizmetleri için bu önemli ayrım ulaşmak için ilk biridir. ADAM adlı yayın politikası, editöryal süreç ve gizlilik politikası hakkında daha fazla bilgi edinin. ADAM Ayrıca Hi-Etik kurucu üyesidir ve Net Vakfı (www.hon.ch) üzerine Sağlık ilkelerine abonedir.

Burada verilen bilgiler, herhangi bir tıbbi acil durumlarda veya herhangi bir tıbbi durumun teşhis ya da tedavi için kullanılmamalıdır. Lisanslı bir tıbbi profesyonel her türlü tıbbi durumların tanı ve tedavisi için danışılmalıdır. Tüm tıbbi acil durumlar için 911 arayınız. Diğer sitelere linkler sadece bilgi içindir - onlar bu diğer sitelerin ciro teşkil etmemektedir. © 1997 - 2013 ADAM, Inc belgede yer alan bilgilerin herhangi çoğaltılması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır.
adam.com

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget