asya ginsenginin ilaçlar ile etkileşimleri


Etkileşimler:

Şu anda aşağıdaki ilaçlardan hiçbiriyle ile tedavi ediliyor ise, ilk olarak sağlık kuruluşu konuşmadan Asya ginsengi kullanmamalısınız:
Kalp ilaçları - Asya ginsengi kalsiyum kanal blokerleri gibi bazı tansiyon ilaçları etkilerini değiştirebilir.
Kan inceltici ilaçlar - Asya ginsengi kan inceltici ilaç warfarin etkinliğini azaltabilir. Buna ek olarak, ginseng trombosit aktivitesini inhibe edebilir. Bu nedenle, muhtemelen aspirin ile birlikte kullanılmaması gerekir.
Kafein - Asya ginsengi çekerken ginseng muhtemelen sinirlilik, terleme, uykusuzluk ya da düzensiz kalp atışı neden bunların etkilerini artırabilir, çünkü merkezi sinir sistemini uyaran kafein veya diğer maddeleri önlemek için akıllıca olacaktır.
Psikiyatrik ilaçlar - Asya ginsengi bu anti-psikotik ilaç etkisini abartmak olabilir, bu yüzden bu arada alınmamalıdır. Asya ginsengi ve manik atakları baş ağrısı ve çizimde titreklik izlenir değişen belirtiler sonuçlanan antidepresan ilaç, phenelzine (monoamin oksidaz inhibitörleri olarak bilinen bir sınıfa ait olan) arasındaki olası etkileşim rapor edilmiştir.
Morfin - Asya ginsengi morfin ağrı kesici etkileri engelleyebilir.

İlaç Etkileşimleri:

Kan inceltici MedicationsHaloperidolMAO InhibitorsMorphine

Alternatif İsimler:

Asian Ginseng, Ginseng, Asya; Panax ginseng
  • 2007/01/25: Geçen üzerine yorum
  • Ernest B. Hawkins, MS, BSPharm, RPh, Sağlık Eğitim Kaynakları ve Steven D. Ehrlich, NMD, tamamlayıcı ve alternatif tıp, Phoenix, AZ uzmanlaşmış özel uygulama. VeriMed Healthcare Network tarafından sağlanan inceleyin.
Adam KaliteADAM, Inc ayrıca Amerikan Akreditasyon HealthCare Komisyonu (www.urac.org) olarak bilinen URAC tarafından akredite edilmiştir. URAC akreditasyon programının ADAM kalite ve hesap verebilirlik titiz standartlarına uygun olduğunu belirtmek amacıyla bağımsız bir denetim olduğunu. ADAM online sağlık bilgileri ve hizmetleri için bu önemli ayrım ulaşmak için ilk biridir. ADAM adlı yayın politikası, editöryal süreç ve gizlilik politikası hakkında daha fazla bilgi edinin. ADAM Ayrıca Hi-Etik kurucu üyesidir ve Net Vakfı (www.hon.ch) üzerine Sağlık ilkelerine abonedir.

Burada verilen bilgiler, herhangi bir tıbbi acil durumlarda veya herhangi bir tıbbi durumun teşhis ya da tedavi için kullanılmamalıdır. Lisanslı bir tıbbi profesyonel her türlü tıbbi durumların tanı ve tedavisi için danışılmalıdır. Tüm tıbbi acil durumlar için 911 arayınız. Diğer sitelere linkler sadece bilgi içindir - onlar bu diğer sitelerin ciro teşkil etmemektedir. © 1997 - 2013 ADAM, Inc belgede yer alan bilgilerin herhangi çoğaltılması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır.
adam.com

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget