efedranin yan etkileri ve etkileşimleri


Etkileşimler:

Ot efedra ve geleneksel ilaçlar arasında hiçbir spesifik etkileşimler (pozitif veya negatif) rapor edilmiş olsa da, efedra, efedrin ve psödoefedrin aktif maddeler birçok ciddi ilaç etkileşimleri ile ilişkili olmuştur. Biz en efedra aktif maddeler ile etkileşim bu ilaçlar da efedra bitki ile etkileşim olabilir, güvenlik aşkına, varsayabiliriz. En efedra aktif maddeler ile iyi belgelenmiş etkileşimler vardır hangi ilaçlar şunlardır:
  • Amfetamin ve amfetamin türevleri - Amfetamin ve amfetamin türevlerinin (örneğin dekstroamfetamin bazen dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu ve narkolepsi için kullanılan) efedra ile kullanılmamalıdır. Ephedra gibi artmış kalp hızı ve kan basıncı gibi vücut üzerinde amfetamin artan etkilere neden olabilir.
  • Antidepresanlar - Ephedra yani antidepresanlar, trisiklik sınıf (örneğin klomipramin, desipramin, doksepin, imipramin ve nortriptilin gibi) ve monoamin oksidaz inhibitörleri (MAOI, fenelzin ve trancylcypromine dahil) olanlar ile etkileşime girebilir.
  • Aspirin ve kan inceltici ilaçlar - Ephedra aspirin veya diğer kan inceltici ilaçlar gibi hassas bireylerde, kanama artabilir.
  • Kan basıncı ilaçları - Ephedra tansiyon özellikle klonidin, düşürücü ilaç ile etkileşime girebilir.
  • Kafein ve guarana (bir kafein içeren bitki)
  • Narkotik - Ephedra gibi morfin ve kodein gibi ağrı, reçete narcotices ile etkileşime girebilir; kodein de öksürük için reçete olabilir.
  • Teofilin - Ephedra teofilinin (astım için kullanılan) ile etkileşime girebilir.

İlaç Etkileşimleri:

AmphetamineAntidepressant MedicationsAspirinBlood basınç MedicationsCaffeine-içeren MedicationsCodeineMorphineNarcotic MedicationsTricyclic Antidepresanlar AnalgesicsTheophylline içeren

Alternatif İsimler:

Ephedra, Ephedra sinensis, Ephedra Sinica; Ma huang
  • 2007/11/30: son yorum
  • Ernest B. Hawkins, MS, BSPharm, RPh, Sağlık Eğitim Kaynakları ve Steven D. Ehrlich, NMD, tamamlayıcı ve alternatif tıp, Phoenix, AZ uzmanlaşmış özel uygulama. VeriMed Healthcare Network tarafından sağlanan inceleyin.
Adam KaliteADAM, Inc ayrıca Amerikan Akreditasyon HealthCare Komisyonu (www.urac.org) olarak bilinen URAC tarafından akredite edilmiştir. URAC akreditasyon programının ADAM kalite ve hesap verebilirlik titiz standartlarına uygun olduğunu belirtmek amacıyla bağımsız bir denetim olduğunu. ADAM online sağlık bilgileri ve hizmetleri için bu önemli ayrım ulaşmak için ilk biridir. ADAM adlı yayın politikası, editöryal süreç ve gizlilik politikası hakkında daha fazla bilgi edinin. ADAM Ayrıca Hi-Etik kurucu üyesidir ve Net Vakfı (www.hon.ch) üzerine Sağlık ilkelerine abonedir.

Burada verilen bilgiler, herhangi bir tıbbi acil durumlarda veya herhangi bir tıbbi durumun teşhis ya da tedavi için kullanılmamalıdır. Lisanslı bir tıbbi profesyonel her türlü tıbbi durumların tanı ve tedavisi için danışılmalıdır. Tüm tıbbi acil durumlar için 911 arayınız. Diğer sitelere linkler sadece bilgi içindir - onlar bu diğer sitelerin ciro teşkil etmemektedir. © 1997 - 2013 ADAM, Inc belgede yer alan bilgilerin herhangi çoğaltılması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır.

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget