kereviz tohumun yan etkileri ve etkileşimleri


Etkileşimler:

Çünkü bilimsel çalışmaların eksikliği nedeniyle, kereviz tohumu diğer otlar ve ilaçlar ile etkileşim bilinmemektedir. Ancak, aşağıdaki ilaçları insanlar kereviz tohumu kaçınmalısınız:
Diüretikler (su hapları) - Kereviz tohumu da idrar söktürücü özellikleri vardır ve dehidratasyon sonucunda, daha güçlü bu ilaçların etkilerini yapabilir. Eğer reçeteli diüretikler alırsan, kereviz tohumu almadan önce doktorunuzla konuşun.
Antikoagülanlar (kan inceltici ilaçlar) - Kereviz kan ince ve aşırı kanama riskini artırabilir güçlü bu ilaçların etkileri yapabilir kimyasallar içerir. Ayrıca, warfarin (Coumadin) gibi reçeteli antikoagülanlar alırsak kereviz tohumu almayın.

İlaç Etkileşimleri:

AspirinDiureticsWarfarin

Alternatif İsimler:

Apium graveolens; Kereviz Tohumu
  • 2007/03/15: Geçen üzerine yorum
  • Steven D. Ehrlich, NMD, tamamlayıcı ve alternatif tıp konusunda uzmanlaşmış özel uygulama, Phoenix, AZ. VeriMed Healthcare Network tarafından sağlanan inceleyin.
Adam KaliteADAM, Inc ayrıca Amerikan Akreditasyon HealthCare Komisyonu (www.urac.org) olarak bilinen URAC tarafından akredite edilmiştir. URAC akreditasyon programının ADAM kalite ve hesap verebilirlik titiz standartlarına uygun olduğunu belirtmek amacıyla bağımsız bir denetim olduğunu. ADAM online sağlık bilgileri ve hizmetleri için bu önemli ayrım ulaşmak için ilk biridir. ADAM adlı yayın politikası, editöryal süreç ve gizlilik politikası hakkında daha fazla bilgi edinin. ADAM Ayrıca Hi-Etik kurucu üyesidir ve Net Vakfı (www.hon.ch) üzerine Sağlık ilkelerine abonedir.

Burada verilen bilgiler, herhangi bir tıbbi acil durumlarda veya herhangi bir tıbbi durumun teşhis ya da tedavi için kullanılmamalıdır. Lisanslı bir tıbbi profesyonel her türlü tıbbi durumların tanı ve tedavisi için danışılmalıdır. Tüm tıbbi acil durumlar için 911 arayınız. Diğer sitelere linkler sadece bilgi içindir - onlar bu diğer sitelerin ciro teşkil etmemektedir. © 1997 - 2013 ADAM, Inc belgede yer alan bilgilerin herhangi çoğaltılması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır.
adam.com

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget