sarımsagin yan etkileri ve etkileşimleri


Etkileşimler:

Sarımsak bazı reçeteli ilaçların işlevini değiştirebilir. Eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi biri ile tedavi ediliyor ise, ilk olarak sağlık kuruluşu konuşmadan sarımsak takviyesi kullanmanız gerekir.
Antiplatelet ilaçlar - sarımsak gövde içinde, trombositler 'in etkisini inhibe ilaçların faaliyet abartmak olabilir. Bu tür ilaçların örnekleri arasında indometasin, dipiridamol, Plavix, ve aspirin içerir.
Kan inceltici ilaçlar - sarımsak ve inceltici ilaç bu kan alınarak kişilerde kanama riskini artırabilir Warfarin arasındaki olası etkileşim rapor edilmiştir. Eğer bir doktor gözetiminde olmadıkça Bu nedenle, aspirin ve warfarin gibi kan inceltici ilaçlar olabilir çekerken, sarımsak takviyesi kullanmayın.
Proteaz inhibitörleri - Sarımsak, insan immün yetmezlik virüsü (HIV) olan kişilerin tedavisinde kullanılan bir ilaç proteaz inhibitörlerinin kan düzeyini azaltabilir. Proteaz inhibitörleri inclue indinavir, ritinavir ve sakinavir.

İlaç Etkileşimleri:

InhibitorsSulfonylureas MedicationsIndomethacinProtease Kan inceltici

Alternatif İsimler:

Allium sativum; Sarımsak
  • 2007/01/30: son yorum
  • Ernest B. Hawkins, MS, BSPharm, RPh, Sağlık Eğitim Kaynakları ve Steven D. Ehrlich, NMD, tamamlayıcı ve alternatif tıp, Phoenix, AZ uzmanlaşmış özel uygulama. VeriMed Healthcare Network tarafından sağlanan inceleyin.
Adam KaliteADAM, Inc ayrıca Amerikan Akreditasyon HealthCare Komisyonu (www.urac.org) olarak bilinen URAC tarafından akredite edilmiştir. URAC akreditasyon programının ADAM kalite ve hesap verebilirlik titiz standartlarına uygun olduğunu belirtmek amacıyla bağımsız bir denetim olduğunu. ADAM online sağlık bilgileri ve hizmetleri için bu önemli ayrım ulaşmak için ilk biridir. ADAM adlı yayın politikası, editöryal süreç ve gizlilik politikası hakkında daha fazla bilgi edinin. ADAM Ayrıca Hi-Etik kurucu üyesidir ve Net Vakfı (www.hon.ch) üzerine Sağlık ilkelerine abonedir.

Burada verilen bilgiler, herhangi bir tıbbi acil durumlarda veya herhangi bir tıbbi durumun teşhis ya da tedavi için kullanılmamalıdır. Lisanslı bir tıbbi profesyonel her türlü tıbbi durumların tanı ve tedavisi için danışılmalıdır. Tüm tıbbi acil durumlar için 911 arayınız. Diğer sitelere linkler sadece bilgi içindir - onlar bu diğer sitelerin ciro teşkil etmemektedir. © 1997 - 2013 ADAM, Inc belgede yer alan bilgilerin herhangi çoğaltılması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır.

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget