kara hindibanin yan etkileri ve etkileşimleri


Etkileşimler:

Karahindiba yaprak bir diüretik ve vücuttan ilaçların atılımını artırabilir. Eğer reçeteli ilaçlar alıyorsanız, karahindiba yaprak çekmeden önce sağlık kuruluşu isteyin. Şu anda aşağıdaki ilaçlardan hiçbiriyle ile tedavi ediliyor ise, ilk olarak sağlık kuruluşu konuşmadan karahindiba preparatları kullanmamalısınız:
  • Lityum - Hayvan çalışmaları bu karahindiba lityum, bipolar bozukluk tedavisinde kullanılan bir ilaç ile ilişkili yan etkiler artabilir öneririz.
  • Antibiyotikler, kinolon - karahindiba Bir tür, aynı zamanda Çin karahindiba adlandırılan Taraxacum mongolicum, sindirim sisteminden kinolon antibiyotikleri (örneğin siprofloksasin, ofloksasin ve levofloksasin gibi) emilimini azaltabilir. Aynı zamanda ortak bir karahindiba olarak bilinen Taraxacum officinale, aynı şekilde bu antibiyotiklerle etkileşim olacağını olup olmadığı bilinmemektedir. Bir önlem olarak, karahindiba bu antibiyotiklerle aynı anda alınmamalıdır.

İlaç Etkileşimleri:

LithiumQuinolones

Alternatif İsimler:

Karahindiba; Taraxacum officinale
  • 2007/01/18: Geçen üzerine yorum
  • Ernest B. Hawkins, MS, BSPharm, RPh, Sağlık Eğitim Kaynakları ve Steven D. Ehrlich, NMD, tamamlayıcı ve alternatif tıp, Phoenix, AZ uzmanlaşmış özel uygulama. VeriMed Healthcare Network tarafından sağlanan inceleyin.
Adam KaliteADAM, Inc ayrıca Amerikan Akreditasyon HealthCare Komisyonu (www.urac.org) olarak bilinen URAC tarafından akredite edilmiştir. URAC akreditasyon programının ADAM kalite ve hesap verebilirlik titiz standartlarına uygun olduğunu belirtmek amacıyla bağımsız bir denetim olduğunu. ADAM online sağlık bilgileri ve hizmetleri için bu önemli ayrım ulaşmak için ilk biridir. ADAM adlı yayın politikası, editöryal süreç ve gizlilik politikası hakkında daha fazla bilgi edinin. ADAM Ayrıca Hi-Etik kurucu üyesidir ve Net Vakfı (www.hon.ch) üzerine Sağlık ilkelerine abonedir.

Burada verilen bilgiler, herhangi bir tıbbi acil durumlarda veya herhangi bir tıbbi durumun teşhis ya da tedavi için kullanılmamalıdır. Lisanslı bir tıbbi profesyonel her türlü tıbbi durumların tanı ve tedavisi için danışılmalıdır. Tüm tıbbi acil durumlar için 911 arayınız. Diğer sitelere linkler sadece bilgi içindir - onlar bu diğer sitelerin ciro teşkil etmemektedir. © 1997 - 2013 ADAM, Inc belgede yer alan bilgilerin herhangi çoğaltılması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır.

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget