hint yağı cstor yağının faydaları yan etkiler kullanım şekilleri

Evde Bir Şişe hint yağı (Castor Yağı) bulunması için Pratik Nedenler

BİR BAKIŞTA HİKAYE-

  • Hint yağı, hint bitkisinin (Ricinus communis) tohumlarından soğuk pres yöntemi ile yapılır. İçeriğinde bulunan,yüzde 90 oranında risinoleik asit, hint yağında birincil iyileştirici maddedir.
    Hint yağı castor yağı
Editörün yorumu
Birçoğunuz, eskiden şifacıların ve herbalistlerin, kabızlıktan soğuk algınlığına,  ateşe kadar, hatta parazit ve solucanlara karşı tedaviye kadar geniş bir hastalık yelpazesi için tavsiye ettiği, hint yağına alışkınsınızdır. Diyeceğim bu avrupadan ve amerikada öyle Bizim buralarda hint yağı saç için kullanılır sadece 
Daha önce kastor yağının gizemleri ve potansiyel sağlık kullanımları hakkında yazma fırsatım olmadı ve bu yağın potansiyel tıbbi etkilerini destekleyen çok az araştırma olmasına rağmen, bu çok yönlü yağı kullanmanın kayda değer faydaları olduğuna inanıyorum.

Castor Yağı Kullanım Geçmişi

Hint yağı, Cezayir, Mısır ve Yunanistan gibi Akdeniz ülkelerinde yetiştirilmekle birlikte, Hindistan'a özgü bir bitkinin (Ricinus communis) tohumlarından soğuk pres yöntemi ile yapılır. Fransa'da ise castor, büyük ve sevimli yaprakları nedeniyle süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir. 
Eski Mısırlılar, Çin ve Persler dahil olmak üzere birçok eski uygarlık, kastor bitkisini, lambalar için yakıt ve balmumu ve merhemler gibi bir çok madde olarak değerlendirdi.
Hint yağı neyden yapılır castor tohumları
Orta Çağ boyunca, castor tesisi, cilt hastalıklarını tedavi etmek için Avrupa'da iyi bilinir hale geldi. Yunan doktoru Dioscorides,  bitkiden  yağın nasıl çıkarılacağını anlatsa da, tohumların sadece “aşırı derecede temizleyici” oldukları için dışarıda kullanılması gerektiği konusunda uyardı.
Hint yağı, yüzde 90'ı risinoleik asit olan yağ asitlerinden oluşan bir trigliserittir. Soya fasulyesi yağı ve bu gibi diğer tohum ve sıvı yağlar, pamuk çekirdeği yağıda bu asit türünü düşük konstantrasyonlarda içerir.
Ricinoleik asit, hint yağında birincil iyileştirici madde olduğu ve tıbbi araştırmacı, kiropraktör ve biyokimyacı David Williams'a göre: 
"[E] birçok virüs, bakteri, maya ve küf türlerinin büyümesini engellemede etkilidir. Saçkıran, keratozlar, deri iltihabı, sıyrıklar, mantar enfekte olmuş [parmaklar] ve ayak tırnakları, akne ve kronik kaşıntı için topikal bir tedavi olarak başarılıdır. (kaşıntı)."
Makalesinde, Williams, Hindistan'da, kastor tohumu bitkilerinin geleneksel olarak dizanteri, astım, kabızlık , enflamatuar bağırsak hastalığı ve mesane ve vajinal enfeksiyonlar gibi çeşitli sağlık sorunları için kullanıldığını söylüyor .

Evde Castor Yağı Kullanabileceğiniz 14 YolEvde zaten bir şişe hint yağı yoksa, hemen yüksek kaliteli bir marka satın almayı düşünmelisiniz. Bu çok yönlü yağın birçok kullanımından kesinlikle etkileneceksiniz. Natural Living Ideas  web sitesi , aşağıda özetlediğim hint yağı kullanmanın 14 yolunu sunuyor:
Hint yağının faydaları
1. Güvenli ve doğal müshil. 2010 yılında yapılan bir çalışma, hint yağı kullanımının yaşlılar arasındaki kabızlığı etkili bir şekilde azaltmaya yardımcı olduğunu vurguladı.  ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), bu yağı "uyarıcı laksatif" olarak kullanılmak üzere "genel olarak güvenli ve etkili" olarak kabul etmektedir.
Hint yağının ağızdan alınması, sindirim sistemini iki ila beş saat içinde "temizleyebilir". Bununla birlikte, uygun dozda almayı unutmayın. Yetişkinler 1-2 yemek kaşığı alabilir, 2-12 yaş arası çocuklara sadece 1-2 çay kaşığı verilmelidir.
2 yaşından küçük bebeklerin bir kerede bir çay kaşığından daha fazla almaları tavsiye edilmez. Çocuklara verirken, taze sıkılmış meyve suyunda karıştırın, böylece daha lezzetli olur.
2. Kas ağrısı rahatlama. Kan dolaşımını teşvik etmek ve ağrıyı azaltmak için yoğun bir antrenmanın ardından kaslarınızı yağlayın. Ekstra şifa ve yatıştırıcı etkisi için nane yağı veya Roma papatya yağı ile karıştırın.
3. Eklem ağrısını hafifletir. Hint yağı içindeki risinoleik asit, dokulardan gelen atıkların toplanmasından ve yok edilmek üzere kan dolaşımına taşınmasından sorumlu olan lenf sistemi üzerinde dekonjestan bir etkiye sahiptir.
Lenfatik sistem düzgün çalışmıyorsa, örneğin artritli kişilerde, eklem ağrısı oluşur. Eklemlere masaj hint yağı ile masaj yapmak , tıkanıklığı hafifletmeye yardımcı olabilir ve lenfatik sisteminizi hızlandırır.
Fitoterapi Araştırmaları'nda yayınlanan bir 2009 çalışması bunu desteklemektedir ve kastor yağının dizi osteoartriti olan hastalarda ağrıyı hafifletmeye yardımcı olduğunu ortaya koymaktadır .
4. Fungal hastalıklara yardımcı olur. Kastor yağının, mantar kurtları, kaşıntı (tinea cruris) ve atlet ayağı gibi yaygın enfeksiyonların tedavisinde antifungal ilaçlar kadar etkili olduğu söylenir.
Sadece yağı ısıtın, yatmadan önce etkilenen bölgeye uygulayın ve bir gecede bırakın. Bir hafta boyunca ya da enfeksiyon tamamen ortadan kalkıncaya kadar tekrarlayın.
5. Sağlıklı saç gelişimini destekler. Saç derisine (ve hatta kaşlarınıza) masaj yapın sıcak kastor yağı, folikülleri uyarabilir ve ekstra saç büyümesine neden olabilir. Bunu her gece yapın ve iki hafta kadar az bir sürede iyileşme göreceksiniz. Hint yağıaynı zamanda da alopeciden etkilenen bölgelerde işe yarar.
6. Saçınıza daha zengin bir renk verir. Hint yağı, saçınızdaki nemi kilitler ve daha parlak ve daha kalın bir görünüm verir. Bu etkiyi elde etmek için yağın bir çorba kaşığını ısıtın ve parmaklarınızı kullanarak her bir saç kökünü kaplayın, parmaklarınız ile  mümkün olduğunca fazla saç üzerinde masaj yapın.
7. Doğal rimel. Bir çift kazan içinde balmumu bir çorba kaşığı eritin, sonra 2 yemek kaşığı kömür veya kakao tozu (saç renginize bağlı olarak) ve hint yağı ekleyin ve istenilen kıvama gelene kadar karıştırın.
Bu ev yapımı maskara, diğer geleneksel güzellik ürünlerinin aksine, hiçbir toksik kimyasal içerik içermez. Alternatif olarak, her gece kirpiklerinizi daha dolgun ve kalın görünmesini sağlamak için kirpiklere uygulayabilirsiniz.
8. Cilt nemlendiricisi. Hint yağı yağ asitleri kuru cildi besleyebilir ve nemlendirebilir. Viskoz yapısı sayesinde cilt dokusunda kolayca emilir ve kolayca nüfuz eder.
 sadece avuç içleriniz arasında bir çay kaşığı kadar hint yağını alın ellerinizi birbirine sürterek yağı ısıtın  ve tüm cildinize uygulayın.
9. Lekeleri ve diğer cilt problemlerini ortadan kaldırır. Castor yağı yardımı ile göze çarpan ve utanç verici cilt lekelerine veda edin.
Antimikrobiyal ve antienflamatuar özelliklerinden dolayı cilt etiketleri, sivilce ve siğiller üzerinde faydalı bazı etkileri olabilir. Uluslararası Toksikoloji Dergisi'nde yayınlanan bir çalışmada da, hint yağının mesleki dermatite karşı olumlu etkileri olabileceği bulunmuştur. 
10. İyi bir gece uykusuna yardım etmek. Göz kapaklarınıza az miktarda hint yağı sürmenin çok daha kolay uyumanıza yardımcı olabileceği söyleniyor. Hint yağı daha derin ve daha uzun bir uyku sağlayabilir.
11. kolikli bebekler için harika çalışıyor. Kolik bazen bir bebeğin hayatının ilk birkaç ayında ortaya çıkar ve uzun süre aşırı ağlamaya yol açabilir. Kesin nedeni hala bilinmemektedir, ancak gazın büyük bir suçlu olduğuna inanılmaktadır. Kolik için hint yağı kullanmak yöntemi, çocuğunuzun karnının her tarafına hafifçe ovun.
12. Evcil hayvanlarınızın yaralarını güvenle tedavi eder. Köpeğinizin veya kedinizin cildinde küçük kesikler veya yaralar görüyorsanız, antimikrobiyal ve anti-inflamatuar etkileri nedeniyle iyileşmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olmak için bir parça hint yağı kullanın. Evcil hayvanınız yarayı yalıyorsa (çoğu evcil hayvanın yaptığı gibi), yağ zararlı değildir ancak gevşek dışkılara yol açabilir.
13. Gıda koruyucu olarak kullanılabilir. Kurutulmuş tahıl ürünleri, sadece yağsızlıklarını önlemek ve aynı zamanda mikrop ve haşerelerden korumak için hint yağı ile kaplanabilir. Bununla birlikte, genel olarak, tahıllar optimal sağlık için minimum düzeyde tutulmalıdır.
14Çok yönlü yağlayıcı. Evin etrafında, gıcırtılı menteşeler, makaslar veya et öğütücüler gibi yağlama ihtiyacı olan eşyalarınız varsa, hint yağı bu problemler için mükemmel bir şekilde çalışır. Tutarlı viskozitesi nedeniyle, hint yağı donmaz, bu nedenle sıcak veya çok soğuk sıcaklıklarda kullanılabilir.
Topikal olarak kullanıldığında, hint yağının bir taşıyıcı yağ ile karıştırılması gerekli değildir; Herhangi bir alerji veya cilt reaksiyonunu kontrol etmek için yağı cildinizin küçük bir bölümünde test ettiğinizden emin olun.
Doğrudan cildinize sürtünme ya da masaj yapmaktan başka, bu bütünsel terapinin darbesi ve zarafeti olduğuna inanıyorum. Geç ruhsal şifacı Edgar Cayce, iyileşmek için hint yağı paketlerinin kullanımını teşvik eden ilk kişi oldu. Daha sonra Phoenix, Arizona'dan Dr. William McGarey tarafından araştırıldı.
Birincil bakım uzmanı ve Cayce'nin öğretilerinin takipçisi olan McGarey, uygun şekilde kullanılırsa, hint yağı paketlerinin bağışıklık sisteminize büyük fayda sağlayabileceğini söylüyor. Bulgularını “İyileştiren Yağ: Bir Hekimin Hint Yağı Tedavileri ile Başarıları” adlı kitabında paylaşır.
Hint yağı paketinin nasıl yapıldığını ve kullanılacağını öğrenmek için, bu videoyu Cayce'nin öğretileri aracılığıyla insanların hayatlarını dönüştürmeyi amaçlayan Edgar Cayce Araştırma ve Enformasyon Derneği'nden izleyin.


Castor Yağı Ne Kadar İyi?

Yukarıda belirtilen hint yağı kullanımı dışında, aşağıdakileri hafifletmek için de iyidir:
 Ağrılı adet kanaması. Doğal bir emmenagog olarak, hint yağı, genellikle menstürasyonla ilintili iltihap ve ağrıyı kolaylaştıracak daha iyi adet akışını teşvik eder. Bunun nedeni kan akışını artırabilen yüksek seviyelerde risinoleik asittir. Ayrıca fibroidleri ve kistleri azaltmak için de kullanılabilir.
Adet ağrılarını hafifletmek için, bir hint yağı kullanabilirsiniz veya karnınıza hint yağı uygulayabilirsiniz. 
 Styes. Hint yağının antibakteriyel özellikleri, tipik olarak göz kapağı üzerindeki yağ bezlerindeki bakteriyel bir enfeksiyondan kaynaklanan sti'ler için faydalı olabilir. Bir Q ucu kullanarak, iki kez veya günde üç kez yağa kasık yağı uygulayın. 
 Şişkinlik. Hint yağı içindeki risinoleik asit, genellikle şişkinliğe eşlik eden karın duvarlarındaki kas kasılmalarını hafifletmeye yardımcı olabilir. 14
Hint yağı için geleneksel olarak kullanılan diğer bir kullanım ise işgücü uyarıcısıdır. Araştırmacılar, farelerde, risinoleik asitin bağırsaklara ve uterusa neden olduğunu ve bunun da emeği uyarabildiğini bulmuşlardır. Yapılan bir araştırmada, test edilen 100 hamile kadın arasında, hintyağı verilen grubun yarısından fazlasının 24 saat içinde çalışmaya başladığı görülmüştür. 
Bununla birlikte, potansiyel olarak zararlı yan etkileri nedeniyle bu şekilde kullanılmasını önermiyorum.
2001 yılında yapılan bir çalışmada, hint yağı alan tüm hamile kadınların daha sonra bulantıya maruz kaldıkları bildirilmiştir. yenidoğan solunum sıkıntısı neden olabilir mekonyum aspirasyon riski taşıyor koyarak - Başka bir çalışmada da ise hint yağı kaynaklı kasılmalar rahim içinde hala mekonyum (bebeğin ilk dışkı) alınmasına yol açabileceği konusunda uyardı. Araştırma yazarlarına göre: 
"Kastor yağının yol açtığı çoğu yan etki yorgunluk, bulantı, kusma ve ishaldir. Ayrıca, kasırga yağı yeni doğuştan APGOR skorunu ilk dakikadan etkilemiştir. Kadınların hiçbir hint yağı denemeden önce ebe veya doğum uzmanından uygun dozajı almaları çok önemlidir. indüksiyonu."

Castor Tohumları Ölümcül Bir Madde İçermektedir

Potansiyel olarak iyileştirici özelliklerine rağmen, kastor bitkisinin ayrıca ricin adı verilen güçlü bir zehir içerdiğini bilmelisiniz. Kastor yağı işlendikten sonra geriye kalan ham hint fasulye ve "püre" de bulunur, risin, protein sentezini önler ve hücrelerinizi oral, nazal veya intravenöz transfüzyon yoluyla öldürür.
Ricin, sadece 1 miligramın yutulması veya solunması ölümcül olabilir, sadece dört ila sekiz tane kastor tohumu yiyerek ölüme yol açabilir. Bunun için bir panzehir yoktur; Bu yüzden ricin kimyasal bir savaş ajanı olarak kullanılıyor. 2013 yılında ABD senatörlerine ve hatta Başkan Obama'ya gönderilmek üzere risin rapor edildi. 
Bununla birlikte, üretim sürecinde fasülyeden çıkarıldığı için, hint yağından risin zehirlenmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Castor yağı1 üzerinde Toksikoloji Nihai Raporu International Journal of o risin hint yağı güvenle efekt olmaksızın kozmetik ürünleri eklenmiştir yüzden hint yağı, içine değil "bölümünü" yok diyerek bu doğruluyor.

Castor yağı kullanın, ancak Potansiyel Yan Etkiler için Gözünüzü Koruyun

Herhangi bir bitkisel yağda olduğu gibi, potansiyel olarak olumsuz yan etkileri olabileceğinden, hint yağını dikkatli bir şekilde kullanmanızı tavsiye ederim. Hassas cilde sahip olanlar alerjik reaksiyonları karşılaşabilirsiniz  onlar büyük cilt alanları üzerinde bolca uygulamadan önce bir deri yama testi yapıyor öneriyoruz neden olan, topikal bu yağ kullanırsanız.
Dahili olarak alındığında, yağdaki risinoleik asit, kabızlığı hafifletmek için bağırsak astarına tahriş edici olarak çalışır. Yine de, sindirim ve mide bulantısı yanı sıra, gastrointestinal rahatsızlık ve rahatsızlık yol açabilir.
Yani, irritabl bağırsak sendromu, ülserler, kramplar, divertikülit , kolit veya hemoroit gibi herhangi bir sindirim probleminiz varsa, bu yağı kullanmamanızı tavsiye ederim. Yakın zamanda ameliyat geçirmiş olanlar da hint yağı kullanmaktan kaçınmalıdır.
Son olarak, saygın bir kaynaktan organik hint yağı satın aldığınızdan emin olun. Günümüzde mağazalarda satılan ticari kastor yağının büyük bir kısmı, haşere ilacıyla ağır bir şekilde püskürtülen ya da yararlı bileşenlerine zarar veren ve hatta yağı kirletebilen çözücüler ve diğer kimyasal kirleticilerle işlenmiş kastor tohumlarından gelmektedir.
Kaynaklar ve Referanslar

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget