gobek yaglarini eritmek icin yogurt ve sut

Karın yağlarını eritmek ve zayıflamak için yoğurt ve süt

İçindeki Kalsiyum ve fosforla kemikleri koruyan yoğurt ve sütte yoğun olarak bulunan KLA (Konjuge Linoleik Asit) karın yağlarını eriterek zayıflamayı sağladığı gibi, kanser ve kalp hastalıklarını da önlüyor.
Karın bölgesinde oluşan yağlanma, kalp hastalıkları için risktir. Bu sebeble yoğurt başta olmak üzere süt ürünlerinde bulunan KLA'dan yararlanmak için şişman olan kişilerin günde yarım kilo yoğurt tüketmesi gerekmektedir.

Günde tüketilecek iki su bardağı süt de aynı etkiyi yapmaktadır. Özellikle, menapoz dönemindeki kadınların hem sağlıklı olmak hem de şişmanlamamak için günde yarım kilo yoğurt yemesi gerekmektedir.

Son yıllarda yapılan araştırmalarda yoğurdun kalp hastalıkları ve kanseri de önlediği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği sonucuna ulaşıldı.
Yoğurda has bir yağ asidi olan KLA'nın bağırsak kanserine karşı koruyucu özelliği bulunmaktadır. Bu yağ asidi aynı zamanda yağ dokusunu azaltarak, kas dokusunu artırmaktadır. Sporcular ve zayıflamak isteyenler için de yararlıdır.

Ayrıca, yoğurt yapımı için kullanılan 'probiyotik' denilen bazı bakteriler de bağışıklık sistemini güçlendirir ve ishal gibi yaygın enfeksiyonları önler. Probiyotikler kanser oluşturan maddeleri ortaya çıkartan enzimleri azaltır, kolesterolü düşürür, HDL olarak anılan iyi kolesterolü arttırır, ve bundan dolayı kalp hastalıklarına karşı koruyucu etki gösterir

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget