mukemmel kalcalar icin 15 dakika egzersiz yap

mükemmel kalçalar için 15 dakika egzersiz yapın
Sıkı bir vücuda kavuşmak için işe poponuzdan başlayın. İşte bir kaç önemli zayıflatıcı hareket...
Taş gibi kalçalar için hafta 3 kez 15 dakikanızı ayırarak bir ay içinde istediğiniz forma kavuşabilirsiniz.

Tek bacakla köprü hareketi
Sol ayağınızın tabanı yere basacak biçimde sırt üstü yatıp, sol bacağınızı dizinizden kırın. Ellerinizi sağ dizinizin arkasında kenetleyerek sol bacağınızı göğsünüze doğru çekin.
Poponuzu sıkarak kalçanızı yerden birkaç santim yukarı kaldırın. Bunu yaparken, sağ bacağınız göğsünüze doğru çekili olarak kalsın. 3'e kadar sayarak pozisyonunuzu koruyun ve ardından kalçanızı tekrar yere bırakın.
Aynı hareketi 10 kere tekrarladıktan sonra bacak değiştirin. Hareketi 12 kere rahatça yapabilir duruma geldiğinizde 10 tekrarlı bir set daha yapın.

Çömelme hareketi
Bacaklarınızı, ayak uçlarınız ileri doğru bakacak biçimde kalça genişliğinde açın. Kollarınızı havada duracak şekilde öne doğru getirin. Bunu yaparken, sanki bir sandalyeye oturacakmışsınız gibi yavaşça dizlerinizden kırın. Dizleriniz, ayak parmaklarınızla aynı hizada olmalı, daha ileriye geçmemeli. 2'ye kadar sayıp aynı pozisyonda kalın. Hareketi 12 kez rahatça yapabilir duruma geldiğinizde bir set daha yapın.
Bacaklarınız kalça genişliğinde açık ayakta durun. Elleriniz kalçalarınızda, sağ bacağınızla geriye doğru bir adım atın. Bunu yaparken, sağ topuğunuz havada olsun.
Ağırlığınızı sol bacağınıza vererek çömelin. Ama diziniz dik ve ayak parmaklarınızı geçmeyecek vaziyette dursun. 3'e kadar sayıp kalkın. Aynı hareketi 8-12 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin. Hareketi 12 kez rahatça yapabilir duruma geldiğinizde bir set daha yapın.

Bacağınız kırık öne doğru hamle hareketi
Bacaklarınız kalça genişliğinde açık ayakta durun. Elleriniz kalçalarınızda, sağ bacağınızla geriye doğru bir adım atın. Bunu yaparken, sağ topuğunuz havada olsun. Ağırlığınızı sol bacağınıza vererek çömelin. Ama diziniz dik ve ayak parmaklarınızı geçmeyecek vaziyette dursun. 3'e kadar sayıp kalkın. Aynı hareketi 8-12 kez tekrarladıktan sonra bacak değiştirin.
Hareketi 12 kez rahatça yapabilir duruma geldiğinizde bir set daha yapın.

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget