siyatik icin macun

Siyatik İçin Macun

Yarım avuç ceviz içi, ikişer tutam sürincan çiçeği ve yavşan otu yaprağı, bir tutam ıspanak tohumu, yarımşar tutam kahve ve börülce dövülerek ezilir. Elde edilen karışım süt ile birlikte pişiri­lir. Hazırlanan karışım macun kıvamına gelinceye kadar kestane unu ilâve edilerek bal ile yoğrulur. Elde edilen bu macun ceviz yağı ile yumuşatıldıktan sonra bir kavanoza konarak serin bir yerde saklanır. Siyatik ve benzeri rahatsızlıklarla, gözlere şifa ve­ren bu macundan, günde üç tatlı kaşığı yenir.

Üç tutam salep otu, iki tutam tavşancıl otu, bir tutam na­ne, üç diş sarımsak, beş adet incirle birlikte dövülerek ezilir. Ha­zırlanan karışım yarım saat süre ile suda pişirilerek süzülür. Süzüle­rek elde edilen posaya, macun kıvamına gelinceye kadar dövülmüş bir baş misk soğanı ilâve edilerek bal ile yoğrulur. Hazırlanan bu macun nane yağı ile yumuşatıldıktan sonra bir kavanoza konarak serin bir yerde saklanır. Bu macundan yemeklerden sonra ve yatmadan önce bir çorba kaşığı yenir.

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget