seker hastaligina sifali bitkiler

şeker hastalığı için şifalı bitkiler

Ayrık otu , bol miktarda A ve B vitamini içeriği ile karaciğer rahatsızlıkları için oldukça etkili bir ilaçtır. Şeker hastalarına önerilmektedir.
Beş parmak otunun, böğürtlen yaprağına, yaban mersini ve fasulye kabuğu ile karışımına karanfil eklenerek kullanılması şeker hastalığı için tavsiye edilmekte.

Çayır papatyasının çiçeklerinin su içinde kaynatılmasıyla elde edilen çay ya da sıkılarak elde edilen çayır papatyası suyu, şeker hastalarına faydalı olup, karaciğer dostu olarak da anılan bir bitkidir.

Karnabahar şeker hastalığına karşı etkili bir sebzedir.

Keten tohumu (1 yemek kaşığı) 1 litre su içinde, su ½ litreye düşüne kadar kaynatılır ve günde üç kez içilirse kandaki şeker miktarını düşürür.

Kuru fasulye de şeker hastaları için faydalıdır.

Salatalık kandaki şeker miktarını düzenler.

Soğan, enginar, pancar, zeytin, zeytinyağı, fındık, ceviz ve badem, şalgam şeker hastalığı için iyi gelir.

Yulaf, vücuda ısı verdiğinden kış aylarında daha çok tüketilir. Şeker hastalığına karşı etkilidir. Kış sabahlarında kaynatılarak lapa şeklinde yenilmektedir. İçine kuru yemiş katılıp besin değeri artırılabilir.

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget