bitkisel banyolar oturma banyosu

Oturma Banyosu

Oturma banyosu, göreceli olarak az miktardaki suya oturma­yı içerir. Özellikle oturma banyosu için özel olarak yapılmış ban­yo küvetleri mevcuttur, ama içine oturulabilecek büyüklükteki herhangi bir küvet yeterlidir. Bir oturma banyosu almak için, bir küvetin içine oturduğunuz zaman göbeğinize kadar gelecek miktarda sıcak veya kaynar şifalı bitki banyo suyu koyun. Küvetin yanındaki bir destek seti üzerinde ayaklarınızı destekleyin ve sonra boyundan aşağı tamamen örtülmüş olmak için kendinizi büyük havlular veya battaniyelerle sarın. Eğer banyo küveti kul­lanıyor iseniz, 10 cm. kadar su koyun, dizlerinizi yukarı kaldırın ve suyu elinizle karnınıza sıçratın. Küvette 10 ile 20 dakika kalın, sonra kısa bir soğuk banyo veya duş ile temizlenin, (soğuk otur­ma banyoları da alınabilir, ama bunlar birkaç dakikadan fazla ol­mamalıdırlar.) Oturma banyoları, idrar yolları, alt karın bölgesi ve makat için faydalıdır. İltihaplanmalara, telvis kanlanmalarına, kramplara, hemoroitlere, adet problemlerine ve böbrek ve bağır­sak ağrılarına yardımcı olabilir.

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget