bitkisel banyolar sauna banyosu

Bitkisel Banyo - Sauna

İdeal bir harici buhar banyosu sağlar. Ama buna sahip olma­yanlar bir bambu sandalye (veya oturak yerinde delikler bulunan bir oturak), buhar çıkartan şifalı bitki haşlaması veya kaynatma­sı bulunan iki kap, tahta bir ızgara ve her şeyi örtmeye yetecek kadar battaniye, boynundan veya belinden aşağısı örtük bir kişi ile saunada imiş gibi davranabilirler. Bir kabı sandalyenin altına, diğerini de sandalyenin önüne yerleştirin, böylece tahta ızgarayı kabın üzerine yerleştirince ayaklarınızı onun üzerinde rahatlıkla istirahat ettirebilirsiniz.
Sandalyeye oturun, ayaklarınızı ızgaranın üzerine koyun ve birisi sizi ve kapları tamamen örtsün. Yalnızca belden aşağınızın örtülmesine ihtiyacınız vardır, ama boyundan aşağınızı örtmek daha kolay olabilir. Bu buhar banyosu 20 ile 30 dakika sürer, bel­ki birkaç saniyelik soğuk yarım banyo alınabilir. Tedavinin son bölümü, solunum buhar banyosunda olduğu gibi yataktır. Harici buhar banyosu böbrekler ve bağırsak ağrıları ve prostat prob­lemleri için iyidir.
“Eğer mesane iltihabı veya prostat iltihabınız var ise soğuk ya­rım banyoyu uygulamayınız.”

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget