kolestrolu dusuren cin mayasi

osman müftüoğlu Çin mayası kolesterol düşürmek için kullanılıyor
Kolesterol yüksekliği olan kişiler kolesterol ilaçlarının karaciğer fonksiyonlarını bozabileceği, kaslarına zarar vereceği ve cinsel güçlerini azaltacağı endişesi ile ilaç kullanmak istemiyorlar.
Kolesterol ilaçlarının unutkanlık yapacağından, saçlarını dökmesinden, uykularını kaçırmasından korkanlar bile var.
Kısaca kolesterol hastalarının büyük bir kısmı kolesterol ilaçları kullanmaktan hoşlanmıyor. Reçeteye bu ilaçları yazacağımız zaman


"Hocam, bu ilaçların doğal olanları yok mu?" sorusu ile karşılaşıyoruz. İşte bu sorunun cevabı...
ÇiN MAYASI 'NIN İÇİNDE DOĞAL STATİN VAR
Bazı araştırmalar özellikle de asya ülkelerinde sık tüketilen bir yiyecek olan "Çin mayası"nın kolesterolü azaltabileceğini göstermiştir. Çin mayası kan kolesterolünü yüzde 20’ye varan bir oranda düşürebiliyor. İşin ilginç yanı ise doğal madde olan Çin mayası iyi kolesterol HDL’yi de belirgin şekilde yükseltiyor.

Çin mayası (Monascus Purpureus), "Monakolin K" yani "Lovastatin" olarak bilinen bir maddeyi üretiyor. Bu madde sentetik olarak üretilen Lovastatin’den çok farklı değil. Çin mayasının içinde ayrıca bitkisel steroller de bulunuyor. Bir çalışmaya göre 5 mg Monakolin K, 20-40 mg Lovastatin’e eşdeğer. Çin mayası ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Ben çok sayıda hastamda bu ürünü denedim. Çin mayasının kolesterol düşürmek için yararlı olabileceğini düşünüyorum.
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget