saclarin agarmasini geciktirmek

Saçların Ağarmasını Geciktirmek
Gü! yaprakları yıkandıktan sonra güneş altında temiz bir ze­mine serilerek kurutulur. Kurutulan yaprakların yakılmasından elde ediien küle, lapa kıvamına gelinceye kadar badem yağı ilâ­ve edilerek yoğrulur. Saçlar hazırlanan güi lapası ile haftada bir ovularak yıkanır.
Yeşil ceviz kabukları, çaylı suda yarım saat süreyie kaynatı­lır. Süzülerek elde edilen sıvıya, badem yağ! ilâve edilerek karış­tırılır. Hazırlanan bu karışımla saçlar günaşırı yıkanır.

Kına yapraklan kurutulduktan sonra un haline getirilir. Hazırla­nan kına unu, on beş dakika süreyle suda kaynatılır ve ince bir tül­bentte süzülür. Elde edilen posadan yatmadan önce saçlara sürülür.

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget