tirnak mantari olusumunu onlemek

Tırnak Mantarının Oluşumunu Önlemek İçin Öneriler

Tırnakların kalınlaşması, tabaka tabaka ayrılması ve renk değiştirmesi sonucu ortaya çıkan bir ra­hatsızlıktır.
Tırnaktaki mantar, tırnağın kendi rengini kaybedip hafif hafif sanlaşmasıyia başlar ve devam ettikçe tırnak iyice sert­leşir ve yavaş yavaş şekiini değiştirir.
Zamanla tırnak kolay kırılabilir bir duruma geldiğinde ay­rılıp düşebilir.

Tırnak mantarının oluşmasını engellemek için ellerin ve ayakların, parmak aralarının sürekli temiz tutulması gerek­mektedir.

Bazı öneriler:
a) Bir tutam keten tohumu üzerine yeteri kadar sirke ilave edilerek karıştırılır. Merhem kıvamına geldikten sonra tırnaklara sürülür.
b) Birer çay bardağı kına, nar ağacı külü, nar kabuğu ve sarısabır bir kaba konur. Yeteri kadar iç yağı ilave edi­lerek karıştırılır. Merhem kıvamına geldikten sonra tır­naklara sürülür.

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget