Kasap süpürgesi (tavşan memesi) otu ve kükünün faydaları yan etkileri kullanım şekli

Kasap'ın süpürgesi, ruscus aculeatus, geleneksel olarak kasapların kesme tahtalarını temizlemek için kullanıldığı gibi sert kökleri ve sözde antibakteriyel özellikleriyle bilinir. Kasap'ın süpürgesi venotropik özelliklere sahiptir, yani damarlarda kan akışını iyileştirerek bunları iyileştirir. Kasap'ın süpürgesi aşağıdakiler için oral olarak kullanılır:
Kasap süpürgesi kökü • Hemoroid
 • Safra taşları
 • ateroskleroz
 • Kronik venöz yetmezlik belirtileri
 • Ağrı
 • Ağırlık
 • Bacak ağrısı
 • Bacak ödemi
 • Varisli damarlar
 • Periferik damar hastalığı
 • Kaşıntı
 • Şişme
 • Kasap'ın süpürgesi aynı zamanda müshil, diüretik, anti-enflamatuar olarak kullanılır ve kırıkların iyileşmesini kolaylaştırır. Kasap süpürgesinin köksap sürgünleri, kuşkonmazlara benzer şekilde bazı kültürlerde yenir.
  Kasap süpürgesi meyvesi


Olarak da bilinir:   Balai du Boucher, Kutusu Holly, Fragon, Fragon Épineux, Fragon Sahte Houx, Fragon Piquant, Houx Frelon, Yahudi Mersini, Diz Holly, Kneeholm, Petit Houx, Pettigree, Tatlı Süpürge, Rusci Aculeati, Rusci Aculeati Rhizoma, Rusco

Hastalıklar ve Koşullar
Kasapın süpürgesini ağızdan, tek başına ya da C vitamini ve hesperidin ile birlikte alarak ağrı, ağırlık, bacak krampları, kaşıntı ve şişlik gibi kronik venöz yetmezlik semptomlarını hafifletir gibi görünüyor. Bazı klinik araştırmalar, ağızdan alınan kasap süpürgesinin ortostatik hipotansiyonu hafifletebileceğini düşündürmektedir. Ön klinik araştırmalar, belirli bir ürünün (Cyclo 3 Fort) üç kapsülünün, her kapsülün, kasap süpürge kökü ekstresi 150 mg, hesperidin metil kalsiyumu 150 mg, ve C vitamini 100 mg, günde üç kez 90 gün süreyle oral olarak alındığını düşündürmektedir. Üst kolda ve önkolda şişme ve meme kanseri tedavisi sonrası üst ekstremite sekonder lenfödem olan hastalarda plasebo ile karşılaştırıldığında mobilite ve ağırlığını artırır.

Dikkat edilmesi gereken hususlar
Kasapın süpürgesi kısa vadede 3 aya kadar oral olarak kullanıldığında güvenli olabilir. Kasap süpürge kökü özü, C vitamini ve hesperidin metil krakon içeren kombine ürünler de 3 aya kadar güvenle kullanılabilir. Çocuk, hamile ve emziren kadınlar için kasap süpürgesinin güvenliği konusunda yeterli bilgi bulunmamaktadır. Kasap'ın süpürgesi genellikle iyi tolere edilir, ancak kontakt dermatit, gastrointestinal ve epigastrik rahatsızlık gibi birkaç yan etkisi olabilir.

İlaç Etkileşimleri
Kasap'ın süpürgesi, alfa-agonist özellikleri olan ilaçlar üzerinde ilave bir etkiye sahip olabilir. Bunlardan bazıları psödoefedrin (Sudafed), fenilpropanolamin (Afrin, Drixoral Non-Drowsy) ve diğerleridir.

Kasap'ın süpürgesi, ilaçların alfa-antagonist özellikleri ile etkilerini azaltabilir. Bunlardan bazıları doksazosin (Cardura), terazosin (Hytrin), yohimbin (Aphrodyne) ve diğerleridir.

Ek ve Gıda Etkileşimleri
Kasap'ın süpürgesi muhtemelen acı ot, ülke ebegümeci ve efedra gibi alfa-agonist özellikleri olan otlar ve takviyeleri ile ilave etkileri olabilir.

Dozaj
Herhangi bir ekin doğru dozu, yaşınız, cinsiyetiniz, sağlık durumunuz, DNA'nız ve yaşam tarzınız dahil birçok faktörün kapsamlı bir analizini gerektirir.

Kronik venöz yetmezlik semptomlarının giderilmesinde 150 mg'lık heserkeridin ve 100 mg askorbik asitle kombine edilen 150 mg kasap kökü özütü, günde iki kez kullanıldı.

Gıdalar
Kasap süpürgesinin köksap sürgünleri, kuşkonmazlara benzer şekilde bazı kültürlerde yenir.

Yorum Gönder

yorumlarınıza ve yorum sayfası üzerinden bize sorduğunuz sorularınaza en kısa sürede dönmeye çalışacağız daha sağlıklı bir iletişim için sağ alt köşede çıkan whatsapp ikonuna tıklar iseniz direk whatsapp iletişimi sağlayabilirsiniz.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger] [facebook]

ivythemes

{facebook#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {twitter#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {google-plus#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {pinterest#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget